Jaki biznes się opłaca

21-09-2015, 00:38

Dane z raportu Gemiusa „E-commerce w Polsce 2015” podają co najczęściej kupuje polski e-konsument. Na pierwszym miejscu znajduje się odzież (oraz wszelkiego rodzaju dodatki, akcesoria i galanteria skórzana), która stanowi 73% wszystkich zakupów online, na drugim miejscu są książki, płyty i filmy DVD (67%), a na trzecim sprzęt RTV/AGD (57%).

Zakładając nowy biznes internetowy, należy wziąć pod uwagę kim jest nasz potencjalny klient i jakie ma potrzeby. Ponieważ największą grupą wśród e-klientów (oprócz studentów) są osoby wykształcone (76% wszystkich kupujących online), pracujące umysłowo, na wysokich stanowiskach, właściciele firm oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, to należałoby określić ich zapotrzebowanie (nic dziwnego zatem, że najczęściej kupowane są torebki skórzane, eleganckie aktówki, portfele i paski skórzane).

 

bagexpress statystyki

Posiadanie sklepu online wiąże się niestety z kosztami dystrybucji oraz magazynowania. Jest jednak sposób, by tych kosztów uniknąć, jednocześnie nie zamrażając kapitału w postaci zalegającego towaru. Umożliwia to system sprzedaży zwany dropshippingiem. Przenosi on całą logistykę na hurtownię (producenta), która również może zajmować się przyjmowaniem reklamacji, zwrotów i gwarancją. Zadaniem przedsiębiorcy jest jedynie przyjąć zamówienie i, po otrzymaniu zapłaty przez klienta, uiścić opłatę (pomniejszoną o atrakcyjny system rabatowy) hurtownikowi. Zintegrowanie systemów hurtowni i e-sklepu umożliwia systematyczną aktualizację oferty sklepu dropshippingowca (wraz z całościowym opisem produktu oraz jego zdjęciami). Zaoszczędzony w ten sposób czas można poświęcić na budowanie wizerunku oraz promocję sklepu w Internecie.

Dropshipping jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla nowych i małych firm, ale także dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i pieniądze. W Polsce jest to system wciąż mało znany, natomiast w Stanach Zjednoczonych stanowi on podstawowy i najczęstszy rodzaj sprzedaży, jaki jest używany w e-sklepach.

Sprawdź propozycję hurtowni z galanterią skórzaną: Bagexpress.pl – dropshipping. Zarabiaj prawie 40% na produkcie bez inwestycji w towar.

 

logotyp ue

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
 Tytuł projektu: Stworzenie i wdrożenie systemu B2B usprawniającego współpracę Nidea sp. z o.o. z partnerami w zakresie zamówień, obsługi należności i wymiany dokumentów.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.