Jak zaoszczędzić czas planując podróż i zakupy na oblegane w Dniu Zmarłych cmentarze

24-10-2016, 19:09

Dla większości Polaków Święto Zmarłych i Zaduszki to przede wszystkim czas refleksji i zadumy. Odwiedzamy cmentarze i myślimy o tych, którzy odeszli. Dni te kojarzą się nie tylko z modlitwą i pamięcią, ale także z ogromnymi utrudnieniami na drogach, z zakupem zniczy i wiązanek kwiatów. Pomocne w lepszym zaplanowaniu podróży na cmentarz czy poruszaniu się po zatłoczonym mieście mogą okazać się bezpłatne narzędzia, takie jak cyfrowe mapy, a w znalezieniu kwiaciarni, czy punktu sprzedającego znicze lokalne wyszukiwarki internetowe.

Pogoda na przełomie października i listopada zazwyczaj nie sprzyja kierowcom, a ze względu na korki, dojazd na cmentarz staje się samochodowym koszmarem, a przecież powinniśmy ten czas spędzić w spokoju i wyciszeniu.

Aby dojazd na cmentarz przebiegał bez zbędnych niespodzianek dobrze jest wcześniej sprawdzić czy na zaplanowanej przez nas trasie nie ma utrudnień. Na mapach cyfrowych, np. Panoramy Firm można nie tylko zobaczyć utrudnienia na drogach krajowych, ale sprawdzić też natężenie ruchu.

W lepszym dojeździe na wybrane cmentarze mogą nam pomóc funkcjonalności map cyfrowych. Na przykład na mapach Panoramy Firm natężenie ruchu jest zaznaczone kolorami. Zielonym kolorem oznaczone są drogi, na których ruch odbywa się płynnie, natomiast czerwony oznacza duże korki. Żółty i pomarańczowy kolor oznacza, że samochody poruszają się po danej ulicy wolniej. Dane pochodzą od firmy TomTom i co ważne są aktualizowane co 5 minut. Drugą przydatną funkcjonalnością, są utrudnienia drogowe. Są one zaznaczone na drogach krajowych, zarządzanych przez GDDKiA. Dane o utrudnieniach drogowych również są aktualizowane co 5 minut.

Aby czas Wszystkich Świętych spędzić w wyciszeniu i w gronie rodziny należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Jak pokazuje wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, która odnotowała 92% wzrost zapytań o hasła związane z dekorowaniem grobów, coraz częściej poszukujemy, sklepów i usługodawców w internecie.

Szukając informacji chętnie korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat kwiaciarni, czy hurtowni zniczy. Nawet w przypadku tak specyficznego Święta, kierujemy uwagę ku narzędziom takim jak wyszukiwarki, które pomagają nam znaleźć, to czego szukamy w pobliżu.

Autor: Sabina Kornblit, Eniro Polska Sp.z o.o.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag Panorama Firmtag mapytag Eniro
To warto przeczytać

fot. Lisa


fot. Danny144

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: