Jak wypożyczyć samochód na lotnisku Modlin?

08-12-2020, 16:09

Czeka Cię podróż służbowa do Warszawy? Planujesz lot samolotem, lecz zastanawiasz się, jak później dostać się do centrum miasta? Możliwości jest kilka, jednak najlepszą z nich stanowi wynajem samochodu.

jak wypożyczyć samochód na lotnisku Modlin

Jak dotrzeć do stolicy?

Terminal Modlin znajduje się w dość dużej odległości od centrum miasta. Usytuowany jest w Nowym Dworze Mazowieckim, na zachód od stolicy. Dla wielu podróżujących jest to kłopotliwa lokalizacja, która sprawia, że muszą szukać dodatkowego środka transportu, którym dostaną się do miasta. Oczywiście z lotniska przez całą dobę kursują taksówki, ich koszt bywa jednak spory i – w zależności od wyboru punktu docelowego – wynosi od 120 do nawet 200 zł. Tańszą alternatywę stanowią pociągi oraz busy, które jeżdżą na tamtej trasie. Ceny biletów zaczynają się już od 10 zł. Niestety w czasie pandemii podróże komunikacją zbiorową nie należą do najbezpieczniejszych. Nie są również szczególnie wygodne, zwłaszcza jeśli mamy ze sobą dużą ilość bagaży, lub zależy nam na mobilności w czasie pobytu w mieście. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów.

Na co zwrócić uwagę?

W okolicy lotnisk zazwyczaj jest ich sporo, wybierając tę konkretną, warto jednak zwrócić uwagę na jej renomę, opinie klientów, oferowane samochody oraz ceny. Jedną z polecanych firm, zlokalizowanych w pobliżu terminala Warszawa Modlin jest Flex Rent a Car: https://flexrent.pl/wypozyczalnia-samochodow-lotnisko-warszawa-modlin/. Posiada ona szeroką gamę różnorodnych samochodów – od niewielkich, kompaktowych aut miejskich, przez wygodne i przestronne SUV-y, aż do ekskluzywnych samochodów marek premium. Grupy zorganizowane mogą również wypożyczyć minivany, mieszące aż 9 pasażerów. Wszystkie samochody są w doskonałym stanie technicznym, a ponadto, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, są systematycznie dezynfekowane.

Jak wypożyczyć samochód?

Obecnie większość wypożyczalni posiada stronę internetową, za pośrednictwem której można obejrzeć i zarezerwować wybrany pojazd. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, należy to zrobić mailowo lub telefonicznie, ustalając przy tym konkretną datę i godzinę odbioru. Niektóre wypożyczalnie oferują również dowóz samochodu do wskazanego przez klienta miejsca. Przed rozpoczęciem użytkowania konieczne jest podpisanie umowy. Aby tego dokonać, należy przedstawić dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają również ograniczenia wiekowe kierowców – w przypadku wspomnianej wcześniej firmy Flex Rent a Car jest to przedział 25- 69 lat.

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami oraz aktualnym cennikiem. Najlepiej porównać ze sobą koszty wynajmu samochodów w kilku wypożyczalniach, tak, żeby wybrać tę najkorzystniejszą. Polecamy zwrócić uwagę na występowanie kaucji oraz opłat za przekroczenie limitu kilometrów, czy modyfikację terminu rezerwacji, ponieważ mogą one znacząco podnosić koszt użytkowania pojazdu.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wypożyczalnia samochodówtag nolstag Modlin
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: