Jak wyłączyć rozpoznawanie twarzy na Facebooku

09-06-2011, 09:21

Nowa funkcja została automatycznie aktywowana wszystkim użytkownikom. Zobacz, jak chronić swoją prywatność i w kilku prostych krokach zrezygnować z rozpoznawania twarzy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowości związane z rozpoznawaniem twarzy nie spodobały się przedstawicielom Unii Europejskiej, jednak możemy je wyłączyć w kilku prostych krokach.

>>Czytaj także: Microsoft rozważa stworzenie własnych tabletów z Windows 8

Przypomnijmy, że dzięki nowościom witryna zachęca do oznaczania na zdjęciach znajomych, bez pytania ich o zgodę. Mechanizm testowany był już od kilku miesięcy w Stanach Zjednoczonych, natomiast dopiero po narzuceniu go reszcie użytkowników Facebooka zaczął budzić duże kontrowersje.

Aby wyłączyć funkcje związane z rozpoznawaniem twarzy, logujemy się do naszego konta na Facebooku, po czym przechodzimy do ustawień prywatności. Można tego dokonać, korzystając z bezpośredniego linku bądź wybierając w prawej górnej części witryny "Konto", a następnie "Ustawienia prywatności".

Ustawienia prywatności Facebooka

W nowym oknie przechodzimy do zakładki "Ustawienia niestandardowe", a następnie wybieramy "Dostosuj ustawienia" podobnie, jak na obrazku powyżej.

Ustawienia prywatności Facebooka

W kategorii "Rzeczy, które inni udostępniają" odnajdujemy teraz funkcję "Proponuj znajomym zdjęcia, na których jestem". Oczywiście chcemy je zmienić, więc klikamy w "Edytuj ustawienia".

Ustawienia prywatności Facebooka

To by było tyle. Od tej pory naszym znajomym nie będą wyświetlane sugestie związane z oznaczaniem nas na zdjęciach. Oczywiście wciąż będą mogli nas tagować w swoich albumach, jednak znaczniki takie możemy łatwo usunąć.

>>Czytaj także: Lady Gaga inwestuje w serwis społecznościowy dla celebrytów


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.