Jak wygląda praca trenera personalnego i jakie daje możliwości?

01-03-2019, 08:26

Mało kto zdaje sobie sprawę, że codzienna praca trenera personalnego to w największym stopniu komunikacja z drugim człowiekiem dopiero po niej są ćwiczenia, techniki czy dietetyka. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby kurs na trenera personalnego, jaki wybierzemy, przywiązywał dużą wagę do tego aspektu pracy i zawierał elementy psychologii.

mat partnera

Bez umiejętności komunikacyjnych nie mamy co marzyć o tym, że zbudujemy trwałą relację z klientem, która jest niezbędna, aby nasza współpraca była owocna i satysfakcjonująca dla obu stron.

Co musisz wiedzieć?

Kurs musi dawać nam również solidną dawkę wiedzy z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii i odżywiania. Dzięki temu niezależnie jaki podopieczny do nas trafi, jakie będą jego oczekiwania i ograniczenia, będziemy w stanie przygotować dla niego właściwy plan treningowy, który doprowadzi go do wyznaczonego celu. Należy zdawać sobie sprawę, że potrzeby klientów mogą być naprawdę różne – jedni chcą schudnąć, inni nabrać masy, jeszcze inni wrócić do pełnej sprawności po kontuzjach i urazach, albo przygotować się do maratonu czy innego wyzwania sportowego. Dobry kurs na trenera personalnego w Warszawie, Katowicach czy Krakowie daje umiejętności, dzięki którym będziemy w stanie przygotować skuteczny trening oraz odpowiednią dietę dla każdego.

Analiza to podstawa

Trener personalny jak sama nazwa zawodu wskazuje, musi indywidualnie podchodzić do sytuacji każdego podopiecznego. Tutaj nie ma miejsca na sztampowe, przypadkowe rozwiązania. W końcu trener to nie wróżka, która używa szklanej kuli i czarnego kota. W tej pracy sprawdzają się tylko przemyślane, skrupulatnie zaplanowane i realizowane działania. To rzecz jasna również wielka odpowiedzialność, ponieważ odpowiadamy za zdrowie konkretnego człowieka. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoli sobie na taki dobór ćwiczeń, który zaszkodzi, zamiast pomóc.

Każdą współpracę należy więc rozpocząć od szczegółowego wywiadu z klientem, jak również zbadania jego podstawowych wzorców ruchowych. Bez wykonania tych kroków trener nie jest w stanie zaplanować efektywnego treningu ani wdrożyć programu, który da długofalowe efekty – mówią nam specjaliści z Health Factory Warszawa, którzy organizują kursy trenerskie w całym kraju.

Codzienna praca z klientem

Nie ma się co oszukiwać – każdy podopieczny trenera personalnego ma lepsze i gorsze momenty na swojej drodze do sukcesu. I nie ma tutaj znaczenia ani wiek, ani zawód, ani status materialny. Tak po prostu jest, że życie często nas przytłacza i w codziennej gonitwie motywacja do treningów spada. Rolą trenera personalnego w takiej sytuacji jest taki dobór treningów i stosowanej motywacji, aby podtrzymać zainteresowanie klienta. Dobry kurs przygotuje nas na różnorodne sytuacje, z jakimi będziemy mieli do czynienia wcześniej czy później. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby praktyka w czasie nauki skupiała się głównie na współpracy trenera z klientem, ponieważ z tego jesteśmy w stanie przenieść jak najwięcej do naszej późniejszej pracy.

Podsumowanie

Na pracę trenera personalnego składa się wiele różnorodnych czynności, dlatego ważne jest, by poszukując odpowiedniego kursu dla siebie, znaleźć taki który do wszystkich nas przygotuje. Bez wątpienia nie sprawdzą się tutaj krótkie jedno czy dwudniowe kursy, które w tym czasie mają nas przygotować do pracy. Takimi przedsięwzięciami w ogóle nie ma sensu zawracać sobie głowy, ponieważ to tylko strata czasu i pieniędzy. Warto o tym pamiętać poszukując swojej nowej drogi zawodowej w zakresie treningów personalnych.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag trener personalnytag pracatag komunikat firmy


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.