Jak wybrać szczotkę do włosów?

27-07-2021, 20:41

Zadbane i gęste włosy, to marzenie każdej kobiety. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, dzięki której pozostaną one miękkie i lśniące. Jednak sam szampon i odżywka nie sprawią, że włosy będą prezentowały się tak, jak oczekuje tego kobieta. Istotną rolę w ich pielęgnacji odgrywa odpowiednio dobrana szczotka, która przede wszystkim nie plącze i nie wyrywa włosów. Proces czesania powinien być przyjemny, a nie kłopotliwy. To ważne, aby kobieta czesząc swoje włosy miała świadomość, że używana przez nią szczotka, ma na nie pozytywny wpływ.

Szczotka do włosów, co to?

Szczotka, to przyrząd, który służy do pielęgnacji włosów. Używać mogą jej zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szczotki do włosów składają się z dwóch elementów: trzonu, który może być drewniany bądź plastikowy i służy jako uchwyt, oraz twardego włosia, lub elementów czeszących, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Wyróżnić można dwa rodzaje szczotek, których kształt odpowiada zastosowaniu. Okrągłe szczotki służą modelowaniu włosów. Ich zadaniem jest także optyczne zwiększenie ich objętości. Natomiast szczotki płaskie, powstały głównie do rozczesywania włosów oraz masażu skóry głowy. Jednym z najnowszych wynalazków są elektryczne szczotki, służące do prostowania włosów.

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania szczotki do włosów?

Wydawać by się mogło, że wybranie odpowiedniej szczotki do włosów, nie jest trudne. W rzeczywistości jednak, wiele kobiet popełnia duży błąd, wybierając szczotkę ze względu na jej niską cenę czy sam wygląd. Oczywiście to istotne, aby szczotka prezentowała się estetycznie i nie była pełna zabrudzeń. Szczotka służy głównie wygładzeniu włosów, oraz ich modelowaniu i układaniu. Dlatego też, najważniejsze jest włosie, kluczowe dla właściwości szczotki. Wyróżnić można włosie naturalne, bądź syntetyczne. Niektóre ze szczotek, zamiast włosia, wyposażone są w drewniane, plastikowe lub nylonowe igiełki, na których końcach znajdują się małe kuleczki, które służą jako rodzaj ochrony skóry głowy.

Rodzaje włosia

Szczotki z naturalnego włosia wykonuje się najczęściej z włosia dzika bądź konia. To rodzaj szczotki bardzo delikatnej, zarówno dla samych włosów, jak i dla skóry głowy. Szczotką taką z łatwością rozczesać można długie, cienkie i łatwo plączące się włosy. Naturalne włosie, z jakiego składa się szczotka, wymaga odpowiedniej pielęgnacji kilka razy w miesiącu. Do mycia szczotki należy użyć delikatnego szamponu, a następnie nałożyć odżywkę na włosie, dzięki czemu szczotka będzie służyć przez długi czas. Bardzo dobrze sprawdzi się ona także do czesania delikatnych włosów dziecka.

Zdecydowanie mniej delikatna, jest natomiast szczotka z włosiem sztucznym. Może ono być wykonane na przykład z nylonu. Ten rodzaj szczotki jest przeznaczony dla osób o grubych i gęstych włosach, które są trudne w rozczesywaniu.

Istnieją także szczotki z włosiem mieszanym. To połączenie włosia naturalnego ze sztucznymi wypustkami, które ułatwiają rozczesywanie włosów. To dobry wybór do włosów długich i prostych, niezależnie od tego, czy są one gęste czy też rzadkie.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag włosytag szczotka do włosówtag nowptag nols
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: