Jak wybrać najlepsze słowa do pozycjonowania strony?

SEMSTORM 08-07-2014, 13:19

Pozycjonowanie strony WWW polega na utrzymaniu jej w czołowych wynikach wyszukiwania. Wybór odpowiednich słów kluczowych (takich, które wpisują internauci, szukając oferowanych przez nas produktów bądź usług) jest jedną z podstawowych rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę. Na dobór odpowiednich fraz wpływa wiele czynników.

Przede wszystkim muszą to być słowa ściśle określające naszą działalność, ale także zasięg (jeśli świadczymy usługi na terenie tylko jednego miasta warto pamiętać, aby dodać jego nazwę do naszej frazy). Ważne jest też to, jakie wyrażenia wybrała nasza konkurencja, aby móc się od niej odróżnić albo zaczerpnąć inspiracji w poszukiwaniu własnych słów kluczowych.

Od czego zacząć

Rozpoczynając poszukiwanie najlepszych słów kluczowych, należy zorientować się, na jakie frazy występuje nasza domena w wyszukiwarce i które z nich mają największą liczbę wyszukiwań. Takie dane możemy uzyskać, korzystając np. z narzędzia SEMSTORM. Możemy również wypisać słowa określające naszą ofertę, których chcielibyśmy użyć przy pozycjonowaniu strony WWW. Pamiętajmy jednak, aby unikać ogólnych określeń, jak np. „fryzjer” czy „suszarka”. Należy też wziąć pod uwagę, kto będzie je wpisywał w wyszukiwarkę. Warto spojrzeć na swoją działalność oczami potencjalnych klientów. Nie muszą być oni fachowcami i nie muszą znać specjalistycznego języka z branży, dlatego warto przemyśleć, czy tego typu słów nie skreślić z naszej listy.

 

>> Polecamy: Sklep oferujący pakiety linków - sklep.siteseo.pl

 

Przyjrzyjmy się konkurencji

Gdy już mamy spis fraz, które chcielibyśmy wykorzystać warto zastanowić się, jakie słowa wykorzystuje nasza konkurencja. Listę takich słów kluczowych również można sprawdzić w narzędziu SEMSTORM. Istotne jest, aby zadbać o oryginalność wyrażeń, natomiast nie wybierać fraz odbiegających od profilu naszej działalności. Jeśli oferujemy usługi fryzjerskie, to nasza strona nie powinna pojawiać się w wynikach wyszukiwań po wpisaniu słów „biznes plan salonu fryzjerskiego”. Sama pozycja w wynikach wyszukiwania nie przyniesie nam zysków, jeśli nie pokrywa się z potrzebami potencjalnych klientów.

Sześć rzeczy, o których warto pamiętać przy wybieraniu najlepszych słów kluczowych dla naszej strony:

  1. Powinny one precyzyjnie określać naszą działalność bądź rodzaj produktów.
  2. Unikajmy wyrażeń ogólnych.
  3. Jeśli prowadzimy działalność lokalną, uwzględnijmy nazwę miasta czy województwa.
  4. Zwróćmy uwagę na słowa konkurencji.
  5. Zaplanujmy budżet - nie zawsze droższa fraza przyniesie nam realne zyski.
  6. Jeśli w grupie naszych klientów nie znajdują się specjaliści, unikajmy słownictwa branżowego.

***

SEMSTORM dostarcza pełnego zbioru danych przydatnych do uruchomienia i prowadzenia kampanii SEO i PPC. Przeznaczony jest dla każdego, kto prowadzi działania w wyszukiwarkach. To baza istotnych informacji zarówno dla właścicieli sklepów, stron internetowych, jak i pozycjonerów czy agencji marketingowych.

Właścicielem systemu jest SEMSTORM Sp. z o.o. powstała w 2013 roku. W tym samym roku spółka pozyskała dwóch inwestorów – Xevin Investments oraz Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Strona internetowa: www.pl.semstorm.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SEOtag SEMSTORMtag słowa kluczowetag pozycjonowanietag porady
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031