Jak wybrać meble ogrodowe?

14-03-2019, 20:37

Ogród jest pięknym miejscem, w którym wielu z nas uwielbia spędzać czas. Aby wygodnie i miło z niego korzystać, często decydujemy się na zakup mebli ogrodowych. Jest to jednak wybór na lata, który powinien być odpowiednio przemyślany. Dobrze wybrane meble do ogrodu potrafią go upiększyć, a nam zapewniają komfortowy relaks. Jak podjąć tę decyzję? Przygotowaliśmy kilka porad, które powinny to ułatwić.

Czego potrzebujesz?

Podejmowanie decyzji zakupowych pod wpływem chwili potrafi prowadzić do bardzo nietrafionych wyborów. Dobre zastanowienie się, czego potrzebujemy, pozwala zaoszczędzić pieniądze i wybrać meble jak najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.

Przed zakupem pomyśl, w którym miejscu ustawisz meble i czy będą one wystawione na niesprzyjające warunki, takie jak słońce czy wilgoć. Sprawdź, ile masz przestrzeni do zagospodarowania. Zastanów się, ile mebli ogrodowych potrzebujesz — czy chcesz zakupić nowy zestaw, czy może potrzebujesz tylko pojedynczych sztuk. Pomyśl, czy będziesz je kompletować sam, czy zdecydujesz się na gotowe rozwiązania. Istotną kwestią jest także design — w końcu meble ogrodowe mają także dobrze wyglądać.

(Zobacz jak prezentują się meble ogrodowe Keter https://www.meblobranie.pl/meble-ogrodowe-keter)

Jasno określ budżet

Po zastanowieniu się, jakich mebli ogrodowych potrzebujemy, dobrym pomysłem jest jasne określenie budżetu. Szeroki asortyment sprawia, że łatwo wydać więcej, niż powinniśmy.

Dobrym pomysłem jest zakup mebli ogrodowych przez internet. Dzięki temu często mamy nieograniczony wybór, a także w łatwy sposób możemy porównać ceny i cechy poszczególnych modeli. Zakupy przez internet są zazwyczaj bardziej przemyślane, ponieważ nie ulegamy wpływom sprzedawców i możemy szczegółowo zapoznać się z asortymentem. Pozwalają zazwyczaj zaoszczędzić czas, a meble w komfortowy sposób zostaną dostarczone prosto do naszego domu.

Warto także pamiętać, że zakup mebli ogrodowych najczęściej jest inwestycją na lata. Czasem lepiej wydać więcej pieniędzy przy zakupie, żeby potem je zaoszczędzić. Meble ogrodowe z naturalnych materiałów zazwyczaj wymagają dodatkowych nakładów na utrzymanie ich w dobrym stanie. Z kolei modele kiepskiej jakości trzeba będzie szybko zamienić na nowe, co wiąże się kolejnymi wydatkami.

jak wybrać meble ogrodowe

Źródło: Meblobranie.pl

Materiał

Ważną kwestią jest materiał, z którego będą wykonane meble. To właśnie on, obok jakości wykonania, jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na trwałość. Jako kolejny istotny czynnik możemy wymienić wygląd mebli.

Obecnie mamy szeroki wybór mebli ogrodowych. W asortymencie znajdziemy modele wykonane z drewna krajowego lub egzotycznego, metalowe, aluminiowe, oraz z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen czy technorattan. Meble ogrodowe z naturalnych materiałów są doskonałym wyborem dla osób, które lubią klasykę. Należy jednak pamiętać, że wymagają one dodatkowej pielęgnacji i ochrony. Modele metalowe są bardzo trwałe i funkcjonalne, jednak trzeba zabezpieczać je przed rdzą. Tworzywa sztuczne zazwyczaj są dość lekkie, niestety bywają nietrwałe i zazwyczaj szybko się niszczą. Wyjątkiem jest technorattan, który powinien zachować dobry stan nawet przez kilkanaście lat i wyróżnia się odpornością na czynniki zewnętrzne.

jak wybrać meble ogrodowe

Źródło: Meblobranie.pl

Nie zapominaj o funkcjonalności

Meble ogrodowe nie powinny być jedynie ozdobą. Warto zadbać o ich funkcjonalność. Jeśli wiemy, że będziemy je przesuwać lub przechowywać je w innym miejscu, nie wybierajmy ciężkich modeli, takich jak drewniane czy metalowe. W przypadku braku miejsca na składowanie lepiej wybrać takie meble, które spokojnie możemy poza sezonem zostawić na zewnątrz. Warto też zastanowić się, czy mamy ochotę i czas na regularne czynności pielęgnacyjne, jak impregnowanie czy walka z rdzą.

Dobrym wyborem są meble, które można łatwo wyczyścić. Pod tym względem wygrywają modele z tworzyw sztucznych. Często, aby pozbyć się z nich brudu, wystarczy po prostu czysta woda lub myjka ciśnieniowa.

Warto też zastanowić się, czy potrzebujemy specjalistycznych mebli. Osobom, które często grillują, może przydać się dedykowana do tego celu szafka. Lubisz dobrze zagospodarować przestrzeń i mieć wszystko pod ręką? Idealna dla Ciebie będzie ławka ze skrzynią ogrodową. Obecnie możliwości są bardzo szerokie i warto wybrać meble nie tylko ładne, ale też dokładnie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Dobrym wyborem mogą być też meble z dodatkowymi możliwościami dostosowania, takie jak leżaki z regulowanym oparciem. Dzięki nim zyskujemy zupełnie nowe możliwości.

Wybór mebli ogrodowych

Wybór mebli ogrodowych jest ogromny, ale poprzez rozsądne planowanie możemy w prosty i szybki sposób dokonać odpowiedniego wyboru. Istotne jest, aby dobrze zastanowić się przed zakupem. Pod tym względem zdecydowanie wygrywają sklepy internetowe, w których decyzje podejmujemy na spokojnie, w odpowiednim dla nas czasie. Ogromną zaletą jest też dostawa do domu, zwłaszcza w przypadku większych zakupów.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag meble ogrodowetag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.