Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak uniknąć niespodziewanych opłat za roaming na wyjeździe za granicą? Revolut proponuje e-SIM w aplikacji

12-04-2024, 15:19

Koszty korzystania z mobilnego przesyłu danych za granicą zmieniają się w czasie i nie zawsze są to zmiany korzystne dla konsumenta. Większość europejskich operatorów nie wspiera już zasady "roam like at home” przy wyjazdach do Wielkiej Brytanii (z uwagi na Brexit). Z kolei, korzystanie z mobilnego przesyłu danych poza UE, prawie zawsze wiąże się z osobną opłatą (nie mieści się w standardowej cenie za abonament).

eSIM w Revolut

Od 25 marca, wszyscy klienci Revolut w Polsce, którzy posiadają telefon obsługujący funkcję eSIM, mają dostęp do cyfrowej karty eSIM. Nowa usługa pod nazwą Revolut eSIM pozwala klientom aktywować mobilny pakiet przesyłu danych za granicą i korzystać z łączności bez niespodziewanych opłat za roaming.

Revolut jest jednym z pierwszych banków cyfrowych z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, który zaoferował w aplikacji cyfrowe karty eSIM - efektywny kosztowo sposób na korzystanie z przesyłu danych w ponad 100 krajach i uniknięcie niespodziewanych opłat roamingowych.

Od 25 marca, klienci z Polski mogą zainstalować kartę eSIM i doładowywać ją za pomocą kilku kliknięć w aplikacji Revolut. Karta eSIM może być używana równolegle z fizyczną kartą SIM, dzięki czemu klienci mogą przełączać się pomiędzy operatorami i kontrolować koszty.

Po instalacji, klienci będą mogli doładować ją w dowolnym momencie pakietami przesyłu danych za granicą, bez konieczności użycia fizycznej karty SIM.

Łączenie się za pomocą eSIM pozwala klientom również na korzystanie z aplikacji Revolut, bez korzystania z limitu transferu danych. Jeśli klient Revolut znajdzie się w kraju poza zasięgiem usługi przesyłu danych swojego operatora, będzie mógł nadal otworzyć aplikację Revolut i korzystać z wszystkich usług i funkcji (na przykład doładować kartę eSIM pakietem przesyłu danych).

Klienci planu Revolut Ultra otrzymają unikalny dostęp do przesyłu 3GB danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie (niezależnie od kraju). Pozostali klienci w Polsce, którzy zainstalują eSIM przed 1 maja 2024 r., będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo.

Nie masz konta w Revolut? Sprawdź w darmowej opcji co możesz zyskać >>

eSIM w Revolut


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *