Jak uniknąć cyberzagrożeń w grach online?

04-10-2018, 11:42

Liczba graczy na świecie rośnie z każdym rokiem. Według badania przeprowadzonego w 2018 roku przez Newzoo jest ich już ponad 2,3 miliarda; coraz więcej jest również gier. Aby czerpać z nich przyjemność, jak najwięcej osób powinno być świadomych cyberzagrożeń, na jakie można trafić w ulubionych rozgrywkach.

Gry online oprócz zapewniana rozrywki mogą stać się dla niektórych osób źródłem zarobku – w wielu przypadkach nieuczciwego. Serwisy handlowe, jak e-Bay czy Allegro są pełne ofert sprzedaży skradzionych kont, a każdego dnia ogromna liczba graczy pada ofiarą phishingu, kradzieży danych, a nawet pieniędzy. Aby się przed tym uchronić, warto zapoznać się z zagrożeniami obecnymi w świecie gier online.

Chociaż cyberzagrożenia w świecie gier online to problem, którego raczej nie uda się nigdy całkowicie rozwiązać, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z jego istnienia. Za przykład może posłużyć zakończone niedawno wydarzenie esportowe EVO 2018 w Las Vegas. Pojawiło się wówczas ryzyko ataków ze względu na trwający w tym samym czasie konwent hakerski. Dzięki wczesnym ostrzeżeniom i poradom użytkowników (np. tutaj), aby nie korzystać z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi, turnieje odbyły się bez większych trudności.

Chcesz wiedzieć więcej o zagrożeniach, które czyhają nie tylko na początkujących graczy? Sprawdź, co o bezpieczeństwie dzieci w internecie piszemy w portalu rodzicwie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy