Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Trening bokserski nie zawsze musi być zajęciami z trenerem czy grupą. Jeśli tylko chcesz, wiele jego elementów możesz wykonać w domu. Damy Ci kilka praktycznych wskazówek, jak trenować samodzielnie, spalać kalorie i poprawiać umiejętności.

Jak trenować boks samemu w domu?

Przygotowanie miejsca do treningu

Jak zacząć? Najpierw przygotuj przestrzeń, gdzie będziesz mógł swobodnie wykonywać swoje ćwiczenia. Nie potrzebujesz jej dużo, wystarczy tyle, by swobodnie poruszać się, zadawać ciosy, ćwiczyć uniki i pracę na nogach. To podstawy.

Jeśli chodzi o sprzęt, podstawą (oprócz rękawic czy butów) są worki bokserskie. Umożliwi Ci szlifowanie techniki, siły, trening kombinacji i wydolności. Zastanów się, jaki będzie najbardziej przydatny, jaki sposób zawieszenia wybierzesz i jaki rozmiar czy wagę preferujesz.

Jak trenować boks w domu?

Tak jak na każdych zajęciach, rozgrzewka jest kluczowa przed rozpoczęciem treningu bokserskiego. Kilka minut rozciągania, biegu bokserskiego, walki z cieniem lub pracy na skakance powinno wystarczyć.

Pamiętaj, jak ważne jest ciągłe trenowanie poprawnego wyprowadzania podstawowych ciosów. Trening czyni mistrza, dlatego wyrób sobie dobre nawyki, dokładność i precyzję. Każdy cios prosty, sierpowy czy hak będą tego wymagać. Pamiętaj, że worki bokserskie dadzą Ci pewność, że będziesz mógł pracować porządnie, uderzać szybko i mocno. Jeśli chcesz zapewnić sobie dobre warunki, postaw właśnie na to - na treningach grupowych i indywidualnych worki bokserskie także są ważnym narzędziem pracy.

Staraj się pracować nad koordynacją ruchową i szybkością, w przerwach wykonuj inne ćwiczenia, takie jak na przykład burpeesy, przysiady, pompki, brzuszki czy skipy. Spalisz więcej kalorii i popracujesz nad siłą oraz wytrzymałością.

Trenuj w formie interwałów, czyli krótkich okresów intensywnego wysiłku przeplatanych krótkimi przerwami. Skoncentruj się też na odpowiednim oddychaniu podczas zadawania ciosów. Będziesz tego potrzebował.

Po zakończeniu treningu pamiętaj o tym, jak ważne jest zastosowanie odpowiedniego wyciszenia, przejścia z fazy intensywnego wysiłku do rozciągania mięśni. Możesz też wykorzystać do tego rollery, dzięki którym unikniesz zakwasów i szybciej doprowadzisz mięśnie do pełnej sprawności. To zapobiega kontuzjom i pomaga w regeneracji. Docenisz to bez względu na wiek. Trening boksu w domu - podsumowanie

Trening bokserski w domu może być równie skuteczny jak ten wykonywany na siłowni czy w klubie bokserskim, o ile zadbasz o odpowiednią motywację, dobry zestaw ćwiczeń i postawisz na worki bokserskie. Zwróć uwagę na warunki, którymi dysponujesz - jeśli chcesz zaoszczędzić na miejscu, sprawdź mniejsze worki i gruszki, jeśli chcesz uderzać mocniej i dołożyć do uderzeń kopnięcia, postaw na ciężkie worki. Dobrą opcją mogą być też tak zwane refleksówki, z którymi wyrobisz sobie szybkość i zdolność błyskawicznej reakcji.

Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi ćwiczeniami i dostosowywania treningu do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Gdybyście potrzebowali więcej specjalistycznych porad na temat treningu lub sprzętu zajrzyjcie na www.mmaniak.pl, gdzie obsługa sklepu udziali Wam wszystkich istotnych informacji.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *