Jak tanio wysyłać paczkę kurierem, bez podpisywania umowy z przewoźnikiem?

02-06-2010, 13:36

Odpowiedzią na to pytanie mogą być platformy oferujące usługi kurierskie różnych przewoźników. Jest to rozwiązanie skierowane do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które nie chcą podpisywać umów z firmami kurierskimi (co wiąże się z koniecznością deklaracji liczby nadawanych przesyłek w kontrakcie), a chciałyby skorzystać z niższych cen na ich usługi.

Bardzo często małe firmy zainteresowane są nadaniem pojedynczej paczki, jednakże cena za zlecenie bezpośrednio u firm kurierskich jest bardzo wysoka. W tej sytuacji z pomocą przychodzą platformy usług kurierskich, gdzie nadanie tylko jednej przesyłki może być korzystne cenowo.

Aby oferować usługi kurierskie, platformy nawiązują współpracę z firmami kurierskimi obecnymi już na rynku. Umowa obejmuje „podzlecanie” dostarczenia paczek i zawierana jest z wiodącymi, sprawdzonymi przewoźnikami, co ma - zdaniem twórców tych platform - gwarantować, że przesyłka dotrze do adresata na czas.

>> Czytaj też: Czy kurier odpowiada za opóźnienia w doręczeniu przesyłki?

Uruchomiony niedawno na polskim rynku serwis-paczkowy.pl oferuje usługi kurierskie trzech przewoźników, takich jak Kolporter, Opek oraz UPS. Współpraca z większą liczbą firm kurierskich to korzyść dla klientów platformy - zapewniają jej przedstawiciele. Klient ma bowiem możliwość dokonania wyboru dostawcy przesyłki zgodnie z indywidualnymi kryteriami selekcji.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa nadają przeważnie kilka pojedynczych przesyłek w ciągu miesiąca. Koszt wysyłki tych kilku paczek bezpośrednio u przewoźnika jest bardzo wysoki, a usługi Poczty Polskiej bywają zawodne i długo trwają. Dlatego platformy, które oferują usługi kurierskie w bardzo przystępnej cenie, to idealne rozwiązanie dla tego segmentu rynkowego – mówi Rafał Łączkowski, przedstawiciel serwis-paczkowy.pl.

Przeczytaj: Innowacyjny projekt bydgoskiego start-upu. Koniec z drogimi przesyłkami! >>

Przesyłki zamawiane za pomocą platformy usług kurierskich są realizowane w systemie „od drzwi do drzwi”. Kurier odbiera gotową do wysłania paczkę ze wskazanego przez nadawcę miejsca i dostarcza ją pod podany w zamówieniu adres.

serwis-paczkowy.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy