Innowacyjny projekt bydgoskiego start-upu. Koniec z drogimi przesyłkami!

30-01-2017, 11:17

Tanio, szybko, z ręki do ręki i bez ograniczeń. Takie idee przyświecają powstaniu nowej platformy społecznościowej Poyade.com dwójki bydgoskich inicjatorów projektu. Zobaczcie, w jaki sposób dzięki niej możecie oszczędzać i zarabiać!

poyade

Nowa platforma, która może być alternatywą dla drogich firm kurierskich, wystartowała zaledwie 2 miesiące temu, a już ma blisko 4 tys. fanów na Facebooku i z dnia na dzień przybywa ich coraz więcej. Skąd tak dynamicznie rosnąca popularność? Odpowiedź jest prosta – platforma Poyade pozwala na dodatkowy zarobek i duże oszczędności na wysyłaniu paczek, oferując swoim użytkownikom narzędzie do komunikacji. Jak się okazuje proste rozwiązania są często najlepsze.

 

Okazja na zarobek dla kierowców

Jeżeli jesteś kierowcą i nie lubisz robić tzw. „pustych przebiegów”, Poyade.com jest dla Ciebie idealną opcją. Dlaczego? Użytkownik, które zechce świadczyć usługę przewozu paczek z miejsca na miejsce, stwarza sobie możliwość dodatkowego zarobku, a tym samym, dużych oszczędności na paliwie. Wystarczy zarejestrować się w aplikacji, dodać planowaną trasę w danym dniu i czekać na propozycje nadania paczek. W ten sposób można całkowicie zminimalizować koszty przejazdu, który i tak byśmy wykonali, a nawet zyskać dodatkową gotówkę. Co ważne, Poyade.com nie reguluje cen paczek, ani wymagań, co do gabarytu czy rodzaju. Dzięki temu osoby decydujące się na świadczenie usług przewozu poprzez platformę zyskują klientów również niszowych, którzy być może nie mają możliwości nadania specyficznej przesyłki przez firmę kurierską. Ponadto swoboda w ustalaniu kosztów pomaga nam na ustalenie konkurencyjnych stawek, a to z pewnością przełoży się na ilość zleceń.

kurier poyade

Możliwość nadania niestandardowej przesyłki w niskiej cenie

Dzięki temu, że w platformie nie znajdziemy z góry narzuconych cen minimalnych, możemy negocjować koszty nadania przesyłki. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy chcemy wysłać paczkę o niestandardowych gabarytach i w dodatku w jak najkrótszym czasie. W ten sposób wysyłka, na przykład nart czy roweru, nie będzie nas kosztowała krocie. Wszystko zależy od tego, na ile wynegocjujemy cenę u kierowcy. Możliwości są zatem nieograniczone.

 

Tania przesyłka za granicę

W zamyśle twórców Poyade.com, platforma ma łączyć ludzi, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdują. Dzięki temu nie ma ograniczeń, co do wysyłki paczki, na przykład za granicę – wszystko zależy od tego, czy na daną trasę znajdzie się zainteresowany kierowca. Jak wiemy, nadanie paczki za granicę bywa naprawdę kosztowne, więc skorzystanie z aplikacji wydaje się być doskonałą alternatywą. I co najważniejsze – działa to w dwie strony! Podróż samochodem za granicę generuje wysokie wydatki, a dzięki temu, że kierowca podejmie się po drodze przewozu przesyłki, przejazd może być zdecydowanie tańszy.

mapa poyade

Sharing economy w polskim wydaniu

Zarabianie i oszczędzanie poprzez dzielenie się – właśnie to zadecydowało o sukcesie jednej z najbardziej popularnych firm, czyli Facebooka. Ten przykład świetnie pokazuje mechanizm działania platformy, czyli korzyści dla wszystkich użytkowników. Pomagając komuś w przewiezieniu paczki, proponujemy mu konkurencyjną stawkę, ale sami i tak na tym zarabiamy. Idea jest już dość znana, między innymi z carpoolingu, który stał się doskonałą alternatywą dla transportu publicznego. Właściciele Poyade.com prawdopodobnie inspirowali się takimi inicjatywami, a efektem ich pracy jest carpooling w wydaniu kurierskim.

Naszym zdaniem to strzał w dziesiątkę. Jak na razie czekamy na dalszy rozwój platformy – twórcy zapewniają, że wciąż usprawniają mechanizm jej działania, by komunikacja między użytkownikami była jak najbardziej efektywna.

narty poyade
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag poyade
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: