Jak sprawdzić jakość pączka i które są najlepsze?

16-02-2012, 15:27

Pączek od lat ma swoją wartość, a ten smaczny musi także kosztować. Wirtualna Polska sprawdziła, z jakich hipermarketów i marketów pączki są najlepsze - jakościowo i cenowo.

Jakość pączków zbadana przez WP
fot. WP - Jakość pączków zbadana przez WP
Tłusty Czwartek to święto wszystkich wielbicieli pączków. Tego dnia nikt nie patrzy, ile kalorii ma każdy z nich. Tylko w ciągu tego jednego dnia zjemy w Polsce prawie 100 mln pączków. Ale którego wybrać? Wirtualna Polska sprawdziła najtańsze pączki z 5 hipermarketów, 2 dyskontów i 2 ogólnopolskich cukierni. Grupa 25 konsumentów spróbowała każdego z nich, skrupulatnie oceniła i zapisała swoje uwagi.

Ankietowani pod względem jakości, najlepiej ocenili pączki z cukierni Blikle (4,38 pkt.), choć równie wysoko oceniono też pączki z Tesco (4,34 pkt.). Nieco słabiej wypadły pączki z Lidla, Reala, Kauflandu, SPC, a najsłabsze okazały się te z Auchana, Carrefoura i Biedronki (2,68 pkt.).

Czytaj też: Tesco rozpoczyna udostępnianie Wi-Fi w swoich sklepach

Cena pączków a ich jakość według WP
fot. WP - Cena pączków a ich jakość według WP
Najtańszy pączek, jaki znalazła redakcja WP, był w Auchan. Za posypanego cukrem pudrem zapłacimy tam tylko 48 groszy. Jego jakość testerzy WP ocenili dość nisko. Dodatkowo był on drugim najlżejszym w całej stawce. Nieco droższy, ale za to najcięższy (96 gram), był smakołyk z Carrefoura. I to właśnie on zajął drugie miejsce w kategorii "Cena do jakości".

W tejże kategorii pierwsze miejsce zajął pączek z Tesco. Dobrze oceniany król tłustego czwartku kosztował 63 grosze za sztukę, do tego ważył 75 gramów. Trzecie miejsce przypadło pączkom z Reala (pakowanym po 9 sztuk).

Więcej o testowaniu pączków przez WP można przeczytać na stronie: finanse.wp.pl


Źródło: WP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy