Nokaut: jutro book building i zapisy w Transzy Detalicznej

16-02-2012, 21:24

Od jutra do 21 lutego będzie prowadzona budowa księgi popytu oraz zapisy w Transzy Detalicznej na akcje Grupy Nokaut S.A., właściciela internetowych porównywarek cen. Wstępnie około 80% oferowanych akcji jest dedykowanych inwestorom instytucjonalnym, a pozostała część inwestorom indywidualnym. Ostateczna liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach zostanie określona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Budowa księgi popytu prowadzona będzie przez Dom Maklerski BZ WBK S.A., natomiast zapisy w Transzy Detalicznej przyjmowane będą przez Dom Maklerski BZ WBK S.A. oraz Dom Inwestycyjny BRE Banku S.A.

Oferta obejmuje łącznie 2.599.500 akcji, w tym 1.700.000 akcji nowej emisji serii C oraz 899.500 akcji istniejących serii A. Spółka będzie ubiegała się o wprowadzenie do obrotu wszystkich akcji, tj. 5.764.000 akcji serii A, 100.000 akcji serii B, nie więcej niż 1.700.000 akcji serii C oraz nie więcej niż 1.700.000 PDA serii C.

Cena emisyjna i cena sprzedaży oferowanych akcji zostanie podana do publicznej wiadomości do 22 lutego do godz. 9.00, a zapisy w Transzy Dużych Inwestorów odbędą się w dniach 22-27 lutego. Przydział akcji oferowanych nastąpi do 29 lutego 2012 roku.

Czytaj też: Działanie witryn Nasdaq i BATS zakłócone przez włamywaczy

Oferującym akcje Grupy Nokaut jest Dom Maklerski BZ WBK SA. Prospekt emisyjny wraz z aneksami i komunikatami aktualizującymi dostępny jest na stronie www.grupanokaut.pl w zakładce inwestorskiej oraz na stronie internetowej oferującego - www.dmbzwbk.pl.

Cele emisji obejmują m.in. akwizycje portali Skąpiec.pl i Opineo.pl w części gotówkowej, inwestycje w oprogramowanie (m.in. budowę platformy transakcyjnej All-in-One oraz rozwój kanału mobilnego i systemu płatności elektronicznych), a także ekspansję rynkową. Spółka planuje rozpoczęcie notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w I kwartale 2012 roku.

- Nasze działania ukierunkowane są na systematyczne zwiększanie udziałów w rynku e-commerce. Akwizycje Skąpiec i Opineo oraz współpraca z Wirtualną Polską to dopiero pierwszy krok w tym kierunku. Priorytetowo traktujemy przede wszystkim inwestycje w oprogramowanie, ponieważ od poziomu zaawansowania technologicznego naszych rozwiązań w dużej mierze zależy pozycja rynkowa tak porównywarki Nokaut.pl, jak też całej Grupy. Dlatego też ze środków pozyskanych z oferty publicznej planujemy przeznaczyć w okresie kolejnych 2 lat na ten cel łącznie około 18-26 mln zł, z czego 4-5 mln zł zainwestujemy w rozwój Nokaut.pl na urządzenia mobilne. Jednym z naszych strategicznych założeń biznesowych jest bowiem uzyskanie pozycji lidera również w obszarze usług m-commerce w Polsce - mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.


Następny artykuł » zamknij

Dzieci uwielbiają tablety


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.