Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

21-11-2018, 08:22

Kobiety w każdym wieku chcą wyglądać dobrze i czuć się bardzo atrakcyjnie. Stosują więc w tym celu różnorodne diety, ćwiczenia i zabiegi które pomagają im utrzymać figurę i ciało w świetnej formie. Jest jednak coś co spędza sen z powiek zarówno Panią w średnim wieku, jak i młodym dziewczynom - jest to cellulit. Cellulit zwany też przez niektórych przez swój wygląd "skórką pomarańczową" jest niczym innym jak zgrubieniem powstającym na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia komórek tłuszczowych pod skórą. Pojawia się on często u Pań zmagających się z nadwagą, ale również u szczupłych dziewczyn. Przyczyny cellulitu są bardzo różne. Dużo zależy od uwarunkowań genetycznych i indywidualnych predyspozycji każdej kobiety. Ogromne znaczenie ma też nasza dieta - jedzenie warzyw i picie dużej ilości wody przyczyniają się do zmniejszania istniejącego już cellulitu, i zapobiegają jego powstawaniu. Nie bez znaczenia jest też ruch - wysiłek fizyczny i regularne ćwiczenia również pomogą nam uchronić się przez tym problemem.  Niewątpliwie nie jest to coś co wygląda estetycznie, wręcz przeciwnie - wygląda to źle i dlatego właśnie jest zmorą płci pięknej.

mat partnera

Rodzaje cellulitu

Cellulit można podzielić na kilka rodzai. Pierwszym z nich jest cellulit twardy - jest to pierwsze stadium cellulitu zauważane dopiero przy ciśnięciu skóry dotyka on głównie młodych dziewczyn i nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, jednak brak reakcji na niego może prowadzić do tego że będzie on przybierał bardziej dotkliwe fory. Inną odmianą jest tak zwany cellulit miękki, dotyczy on przeważnie kobiet po czterdziesty roku życia, spowodowany jest brakiem aktywności i mniejszym napięciem skóry, widoczny jest gołym okiem bez specjalnego napinania skóry w tych miejscach. Skórka pomarańczowa w takiej formie jest wiele gorsza do wyeliminowania częściowo lub zupełnie. Istnieje również coś takiego jak cellulit obrzękowy - pojawia się on w wyniku nagromadzenia zbyt dużej ilości wody w danych miejscach, objawia się zgrubieniami fakturą podobnymi do ciasta, które zazwyczaj ze względu na grawitację umiejscowione są na kostkach i łydkach, rzadziej na pośladkach i udach. Jest on nieprzyjemną formą tego schorzenia i ze względu na utrudnianie codziennego funkcjonowania wymaga konsultacji z lekarzem.

Rozwój lipodystrofii - czyli cellulitu - można podzielić pięć faz powstawania. Przy każdej kolejnej z nich schorzenie jest bardziej uciążliwe i trudniejsze do wyleczenia.

Przyczyny powstawania lipodystrofii

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Jedną z głównych są zmiany hormonalne zachodzące w niektórych okresach w kobiecym ciele. Drugim czynnikiem mającym znaczenie przy powstawaniu na skórze nieprzyjemnych zgrubień są uwarunkowania genetyczne. Nie określają one jasno czy cellulit się pojawi czy nie, jednak osoby w rodzinach w których problem ten występuje są znacznie bardziej na niego narażone i powinny wyjątkową uwagę zwrócić na zapobieganie.

Do powstawania skórki pomarańczowej przyczynia się również zła dieta w której znajduje się zbyt mało wody, warzyw i owoców, a zbyt dużo żywności przetworzonej z dużą ilością tłuszczów i cukrów. Jeśli dodać do tego brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia prawie nie możliwym jest żeby problem nas nie dotknął. Palenie papierosów, noszenie zbyt ciasnej odzieży lub problemy z krążeniem też znacząco przyczyniają się do powstawania tego nieprzyjemnego problemu.

Metody zwalczania cellulitu:

Każda z nas która zmaga się z problemem skórki pomarańczowej na pewno stara się szukać ratunku dla naszego dobrego wyglądu, samopoczucia i estetyki. Nie jest to jednak łatwe zadanie a wyeliminowanie cellulitu w stu procentach jest bardzo pracochłonne i wymaga od nas systematyczności i uporu.

Jedną z polecanych metod w zwalczaniu cellulitu są specjalistyczne masaże i zabiegi wykonywane w odpowiednich gabinetach kosmetycznych. Jednym z takich zabiegów jest endermologia - jest to masaż z podciśnieniem który dobrze wpływa na ukrwienie skóry. Innym zabiegiem jest kawitacja ultradźwiękowa - specjalne urządzenie rozbija komórki tłuszczowe za pomocą ultradźwięków. Jest to jednak zabieg nie polecany osobą szczupłym, gdyż kawitacja dobrze działa w środowisku płynnym - idealnie nada się więc dla osób z nadwagą. Również cieszącym się dużym zadowoleniem zabiegiem jest mezoterapia - polega ona na podawaniu pod skórę preparatów - koktajlów witaminowych, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych.

Zabiegi w gabinecie kosmetyczny to wyjątkowo skuteczna metoda ciesząca się dużym powodzeniem i dobrymi efektami, ze względu jednak na to że ceny zabiegów są wysokie a dla odpowiedniego efektu należy powtarzać je regularnie - nie każda z nas może pozwolić sobie na zastosowanie tej metody.

Inną metodą na zwalczenie cellulitu są suplementy zażywane doustnie - zazwyczaj różnego rodzaju tabletki. Na stronie internetowej można kupić preparat o nazwie Green Barley Plus, który dzięki zawartemu w swoim składzie chlorofilowi z zielonego jęczmienia przyśpiesza nasz metabolizm dzięki pomaga nam pozbyć się uporczywego tłuszczu a co za tym idzie zmniejsza znacznie widoczność okropnego cellulitu. Młody jęczmień działa również przeciwzapalnie i dezynfekująco, usuwa z organizmu metale ciężkie i toksyny, a to wszystko wpływa nie tylko na znaczną poprawę wyglądu naszej skóry, ale również na nasze lepsze samopoczucie. Dietetycy polecają regularne stosowanie preparatu ze względu na wiele jego dobrych właściwości, a naturalny skład suplementu sprawia że jest on odpowiedni dla wszystkich i nie niesie za sobą przykrych skutków ubocznych. W internecie znaleźć można wiele opinii zadowolonych użytkowniczek które po skorzystaniu z preparatu polecają go innym paniom które również chcą cieszyć się gładką skórą i pięknym wyglądem.

Domowe metody na pozbycie się skórki pomarańczowej.

Jednym z takich metod jest peeling z kawy, jest to prosty do przygotowania peeling naturalny - wystarczy wymieszać zaparzone fusy kawy z preparatem na bazie oliwki i przy okazji kąpieli pocierać mieszanką miejsca dotknięte problemem. Zabieg ten pomaga nie tylko pozbyć się cellulitu, ale wygładza naszą skórę i odmładza. Innym sposobem są prysznice naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, pobudzają one krążenie dzięki czemu skóra wyraźnie się napręża a cellulit staje się mniej widoczny. Dobry wpływ ma na naszą skórę również masaż podczas kąpieli ostrą rękawicą. Po kąpieli na tak przygotowaną oczyszczoną skórę należy nałożyć balsam lub specjalny olejek. Przy walce z cellulitem nie można zapominać o codziennych czynnościach które mają na niego wpływ. Regularna porcja ćwiczeń, zmiana nawyków żywieniowych czy rzucenie palenia w dłuższym okresie czasu ma ogromne znaczenie przy wojnie z tym nierównym przeciwnikiem.

Jak widać pojawiający się cellulit to jeszcze nie wyrok, należy jednak odpowiednio wcześnie i odpowiednimi metodami zacząć z nim walczyć, a pozbędziemy się go.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag cellulit

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.