Jak skutecznie motywować innych?

29-04-2021, 16:21

Motywacja to trudna sztuka, która wymaga od nas pozytywnego podejścia do przyszłości, teraźniejszości i przeszłości jednocześnie. Za nią stoją sukcesy zawodowe i prywatne, a jej brak może prowadzić do poważnych kłopotów w życiu. W jaki sposób sprawić, żeby motywować zarówno innych jak i siebie?

Dlaczego motywacja jest tak ważna? Dzięki niej jesteśmy w stanie funkcjonować. Dotyczy praktycznie każdej chwili naszego dnia – od wstawania z łóżka, przez wychodzenie z domu, po wykonywanie obowiązków zawodowych i rodzinnych. To właśnie, z tego względu tak poważnym czynnikiem w karierze jest właśnie motywacja.

Czy motywowanie innych jest trudne?

Jak skutecznie motywować innych?

Motywowanie osób z zewnątrz jak np. naszej kadry pracowników jest bardzo trudne. Każdy z nich ma inne problemy. To przede wszystkim poznanie ich, doprowadzi do wypracowania skutecznego systemu motywującego. Mówi się, że nie ma lepszego sposobu na zmotywowanie pracowników niż pieniądze. Oczywiście, wypłaty czy premie są ważnym czynnikiem jednak niekiedy nie najważniejszym – atmosfera w pracy, w domu, natłok obowiązków czy dodatkowe szkolenia są niekiedy bardziej motywujące, niż kolejne złotówki. Sporo na ten temat można przeczytać na stronie Gamfi.com.

Pamiętajmy też, że motywację innych musimy zacząć od siebie. Jeżeli nas dotknie syndrom wypalenia, to nie ma żadnej możliwości, żeby zachęcić do działania innych.

Jakie sposoby na motywację możemy przedstawić?

Jak napisaliśmy wyżej, motywacja to nie tylko pieniądze, ale też szereg aspektów psychologicznych w pracy. Możemy wypracować je, stosując np. grywalizację. To sposób przeniesienia świata gry do rzeczywistej pracy. Pełna jest wyzwań, poprawia atmosferę w zespole, zachęcając do wspólnych działań, odciąga od problemów w domu, a także szkoli z wykonywania obowiązków zawodowych, wyjaśniając i ułatwiając ich prowadzenie. To skuteczny sposób motywacji, ceniony przez psychologów zawodowych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o grywalizacji zajrzyj na stronę internetową https://www.gamfi.com/.

 
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag motywacja
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: