Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak się zmieni wirtualna rozrywka?

19-01-2006, 10:44

Na targach CES w Las Vegas nie zabrakło oczywiście producentów gier i elektronicznych zabawek. Okazuje się, że cyfrowa rozrywka w przyszłości może przybrać całkowicie odmienny kształt, miedzy innymi dzięki ekranom dotykowym.

Prototyp gry całkowicie nowego rodzaju zaprezentowała w Las Vegas firma Philips. Urządzenie w postaci 30 calowego ekranu dotykowego umieszczonego horyzontalnie (niczym blat stołu) pozwoli na połączenie cech gry komputerowej i planszowej. Do rozgrywki zostaną dołączone namacalne przedmioty takie jak kości czy pionki.

Urządzenie ma być początkowo oferowane pubom i klubom, ale niewykluczone, że trafi także do odbiorców indywidualnych. Tego typu przyrządy z odpowiednim oprogramowaniem mógłby także posłużyć do celów edukacyjnych.

Być może takie "stołowe" konsole gier zachęcą użytkowników do wspólnego grania. Może zmienią się dotychczasowe nawyki graczy czyli przesiadywanie sam na sam z komputerem/konsolą - twierdzi Gerard Hollemans, przedstawiciel Philips.

Inne zaprezentowane na targach zabawki wydają się nie mniej interesujące. Kanadyjska firma Interactive Toy przedstawiła model helikoptera wyposażony w opatentowaną technologie stabilizującą. W zależności od wielkości zabawka może kosztować 34-40 USD. Model jest wyposażony w ładowarkę i akumulator. Po naładowaniu można nim latać przez 12 minut.

Ciekawie przedstawiał się także produkt firmy Xavix, będący symulatorem boksu, w którym sterowanie odbywa się za pomocą specjalnych rękawic. Niestety symulator nie potrafi oddawać ciosów w sposób fizycznie odczuwalny, co chyba nie pozwala w pełni docenić piękna sportu walki.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Firefox 2.0 alpha już w lutym