Jak przygotować się do rozmowy z firmą remontową?

30-08-2018, 11:03

Radzi Ola z Warszawy... - Branża remontowo-budowlana jest specyficzna, i Warszawa z pewnością nie jest tutaj żadnym niechlubnym wyjątkiem. Zdominowane przez facetów firmy remontowe nie traktują kobiet poważnie, zwłaszcza singielek, takich jak ja!

Prawdą jest, że branża remontowo-budowlana jest mocno zmaskulinizowana, w związku z czym niektóre kobiety mogą odczuwać trudności w porozumiewaniu się z pracownikami wybranej firmy remontowej. Dlatego dzisiaj razem z Olą podpowiadamy kobietom jak przygotować się do pierwszej rozmowy z zespołem jakim jest firma remontowa Warszawa i nie tylko.

Kobieta i remont

W naszym społeczeństwie przyjęło się traktować remonty jako sprawy mężczyzn, i to przekonanie wciąż pokutuje utrudniając życie większości kobiet, które chciały sprawnie i bez zbędnych nerwów przeprowadzić remont swojego M. Co można na to poradzić?

- Wystarczy mieć pojęcie na temat remontów – śmieje się Ola, która przed chwilą przyznała się, że na rozmowę do firmy remontowej poszła z projektem łazienki, do wykonania którego potrzebowałaby nieco większego pomieszczenia niż to, którym dysponowała.

- Nieszczęsny projekt, którego na dobrą sprawę nawet nie zweryfikowałam biegnąc z salonu łazienek wprost do poleconej firmy remontowo-budowlanej kładł się cieniem na moich relacjach z robotnikami przez cały czas trwania remontu. Z ich punktu widzenia byłam stukniętą blondynką, która nie potrafi prawidłowo wymierzyć pomieszczenia. – wspomina.

Projekt

Jeśli już zdecydujemy się na przygotowanie projektu wykonawczego upewnijmy się, że wymiary się zgadzają, a sprzęty i meble, które będziemy chciały ulokować w pomieszczeniu rzeczywiście się w nim zmieszczą i będą funkcjonalne. Szkicem wykonanym od ręki i na oko z pewnością nie zrobimy dobrego wrażenia na fachowcach, którzy zjedli zęby na remontach. Im bardziej udziwniony jest nasz projekt, tym lepiej powinien być przemyślany i przygotowany.

Wykonanie

Usługi remontowe to segment rynku budowlanego, który zmienia się w zastraszającym tempie. Zmieniają się narzędzia, technologie oraz materiały konstrukcyjno-budowlane. To wszystko razem sprawia, że rzeczy, które jeszcze wczoraj nie były możliwe, jutro będą już standardem. Przed rozmową z firmą warto rzucić okiem na kilka forów internetowych lub blogów eksperckich. Rozeznanie w zakresie dostępnych technologii z pewnością ułatwi nam komunikację z fachowcami i pozwoli jeszcze lepiej określić efekt, jakiego oczekujemy.

Stanowczość

- Wpadka z źle wymierzonym pomieszczeniem, którego w rzeczywistości nie zmierzyłam przed wizytą w salonie łazienek skutecznie podkopała mój autorytet. Dlatego, kiedy na kolejne pozycje projektu robotnicy kręcili głowami i mówili: „Tak się nie da”, nie dyskutowałam. Później dowiedziałam się, że wszystko było do zrobienia, ale wymagało specjalistycznych narzędzi, którymi moi fachowcy najprawdopodobniej nie dysponowali. – kontynuuje Ola, której łazienka w niczym nie przypomina projektu wykonanego z projektantką w jednym z Warszawskich salonów łazienek.

Pewne rzeczy faktycznie mogą się okazać nie do zrobienia, zwłaszcza jeśli mogłyby naruszyć konstrukcję nośną budynku… Zanim jednak przytakniesz na zmianę w projekcie, upewnij się, że pierwotne rozwiązanie rzeczywiście jest niemożliwe do wykonania. Czasami wystarczy zapytać o powód, który stoi na przeszkodzie, a szybko okaże się, że przy odrobinie dobrych chęci wszystko da się zrobić.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: