Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak polskie prawo wpływa na intranet, pracowników i organizacje

19-12-2010, 14:18

Czy akta osobowe pracowników można prowadzić w intranecie? Czy możliwe jest przeprowadzenie szkolenia BHP i ppoż. przez intranet? Kto ma prawa do zdjęć opublikowanych przez pracownika w intranecie? Na te i niemal 100 innych pytań odpowiada raport „Intranet a prawo” autorstwa firmy Kolibro Intranet & BPM Experts i kancelarii prawniczej Domański Zakrzewski Palinka.

Jak wskazuje praktyka, coraz częściej firmy wykorzystują intranet do złożenia elektronicznego wniosku urlopowego. W intranecie akceptowane są faktury kosztowe bez użycia stempla akceptacji. Z wykorzystaniem intranetu składany jest wniosek delegacyjny lub wypełniane podanie do Działu Kadr. W dzisiejszym środowisku biznesowym to intranet stanowi miejsce, w którym realizuje się coraz więcej procesów operacyjnych i biznesowych. Te z kolei podlegają różnym przepisom prawnym.

– Intranet od dawna nie jest już tylko systemem informatycznym, aktualnie przez większość przedsiębiorstw w Polsce jest uznawany za kluczowe narzędzie komunikacji wewnętrznej. Wpisał się praktycznie we wszystkie płaszczyzny funkcjonowania organizacji i tym samym rodzi coraz częściej wątpliwości natury prawnej. Pytania managerów organizacji w tym zakresie skłoniły nas do podjęcia projektu całościowej analizy problematyki prawnej w kontekście intranetu. Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych prawników, reprezentujących kancelarię prawniczą Domański Zakrzewski Palinka. Powstały raport jest unikalną, jedyną tego typu publikacją w Polsce, która stanowi swoisty przewodnik dla wszystkich korzystających z intranetu – podkreśla Aleksander Sala, prezes Kolibro Intranet & BPM Experts.

>> Czytaj także: Elektroniczny rejestr przedsiębiorstw to prawie pewnik

Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich, którzy mają styczność z intranetem, m.in. dla managerów, redaktorów, administratorów itp. Zawarty w niej materiał został usystematyzowany i podzielony na części odpowiadające poszczególnym dziedzinom prawa: prawo pracy, ochrona danych osobowych, prawo autorskie i prawo prasowe. Raport „Intranet a Prawo – Vademecum dla Managerów, Redaktorów i Administratorów Intranetu” dostępny jest bezpłatnie na stronie internetowej www.kolibro.com/intranet/prawo


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *