Brama wjazdowa to niezwykle ważny element ogrodzenia domu. Pełni przede wszystkim funkcje praktyczne, umożliwiając dostanie się samochodom i pieszym na zamkniętą posesję. Ważna jest również jej rola estetyczna – w końcu to element, który wprowadza gości na resztę posiadłości. Zobacz, o czym warto pamiętać, wybierając rozmiar bramy do swojej parceli.
reklama
Klasyczne ogrodzenie posiadłości składa się z kilku elementów, które razem gwarantują bezpieczeństwo Twojej nieruchomości. Poza bramą wjazdową potrzebne są również słupki stanowiące podstawę płotu i panele ogrodzeniowe będące główną, widoczną częścią obramowania.
Żeby odpowiednio wybrać ogrodzenie i jego wielkość, przed zakupem należy rozważyć metraż swojej posiadłości, wysokość domu i poziom prywatności, jaki chcemy osiągnąć, odgradzając się płotem. To pomoże Ci zdecydować o wysokości paneli ogrodzeniowych, jak i o rodzaju bramy wjazdowej.
Na rynku dostępnych jest kilka modeli. Duża część nieruchomości korzysta z bram skrzydłowych, otwieranych ręcznie albo automatycznie do wewnątrz lub na zewnątrz od posesji. Na mniejszych parcelach lepiej sprawdzi się jednak brama przesuwna, która nie zajmuje tyle miejsca.
Wielkość wybranej przez nas furtki powinna zależeć od rozmiarów posesji i od innych elementów wcześniej wybranego ogrodzenia. Istotne okazuje się jednak docelowe zastosowanie bramy.
Na posiadłościach prywatnych jej wielkość będzie zależała głównie od potrzeb właścicieli. Można rozważyć tutaj wielkość samochodu jak i kąt, pod jakim wjeżdża się na posesję. Furtka nie musi być duża, chociaż powinna przekraczać określoną odgórnie w przepisach szerokość, osiągającą aktualnie 2,4 metra. Bezpieczniejszą opcją będzie wybranie bramy, która ma co najmniej 3 metry. W ten sposób gwarantujesz sobie więcej przestrzeni na manewrowanie samochodem i niwelujesz możliwości ewentualnego zarysowania auta.
Jeśli szukasz furtki dla obiektów użyteczności publicznej, powinieneś jednak rozważyć coś większego. Bramy powinny być dostosowane do pojazdów różnych wielkości – mamy tutaj na myśli nie tylko rozmaite modele samochodów prywatnych, ale również busy, tiry czy pick-upy.
Należy wziąć pod uwagę również pieszych i ich bezpieczeństwo w czasie przebywania na posesji. Coraz więcej prywatnych przedsiębiorców decyduje się na parkany z trwalszych tworzyw. Odpowiednie okazują się na przykład ogrodzenia betonowe, które gwarantują nie tylko wytrzymałą barierę, ale również bardzo charakterystyczną estetykę.
Wysokość i szerokość bramy wpływa znacznie na jej funkcje estetyczne. Żeby nie popsuć wyglądu swojego pięknego ogrodu i elewacji, należy wybrać furtkę, która będzie proporcjonalnie odpowiadała wielkości posesji.
Do posiadłości bez wysokich pięter z pewnością nadadzą się niższe furtki ze stali. W sieci i sklepach stacjonarnych znajdziesz mnóstwo modeli z ornamentami, które świetnie dopasują się do starszych posesji z historią.
Do bardziej nowoczesnych nieruchomości, odpowiednie będą zabudowane bramy o prostym designie. Najczęściej wykonane z blachy cynkowej są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Swoją prostotą gwarantują również świetne dopasowanie do domów o współczesnym i awangardowym wyglądzie.
Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej zależy od kilku rzeczy. Rozważając jej wielkość, zwróć szczególną uwagę na jej zastosowanie, funkcje praktyczne i estetyczne. W ten sposób znajdziesz odpowiednie ogrodzenie, które dobrze odgrodzi Twoją posiadłość, ale również odpowiednio wkomponuje się w designerski projekt nieruchomości.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Frankowicze rozpędzili się z pozwami. Sądy w całym kraju przeżywają prawdziwe oblężenie
|
|
|
|
|
|