Jak dbać o czystość dużych powierzchni? Podpowiadamy, w jaki sprzęt się zaopatrzyć

30-05-2019, 06:47

Dbałość o utrzymanie dużych powierzchni w należytej czystości nie należy do zadań łatwych. Na co dzień zmagają się z nim właściciele i najemcy powierzchni komercyjnych, restauratorzy, hotelarze i zarządcy przestrzeni biurowych. Z pomocą przychodzi im technologia, oferując szereg rozwiązań wspomagających utrzymanie porządku.

urządzenia czyszczące

Skuteczne zamiatanie

Zarówno parkingi i place przed sklepami, jak i wnętrza hal produkcyjnych, magazynów oraz powierzchni usługowych wymagają regularnego zamiatania. Intensywność tych prac jest zależna od charakteru działalności i warunków zewnętrznych, jednak zawsze wymaga dużego wysiłku i pełnego zaangażowania ze strony ekip sprzątających. Obecne narzędzia zapewniają zdecydowanie większą skuteczność i szybkość przeprowadzania prac porządkowych.

Szeroka gama zamiatarek obejmuje urządzenia ręczne, prowadzone i samojezdne. Te pierwsze, najprostsze, ale też najlżejsze doskonale sprawdzą się podczas prac bieżących. Tam, gdzie zadania są bardziej wymagające, przyda się wbudowany napęd półautomatyczny charakterystyczny dla urządzeń prowadzonych. Do najtrudniejszych zadań i pracy na dużych powierzchniach przeznaczone są zamiatarki samojezdne. Łączą one wysoką wydajność z wyjątkowym komfortem obsługi. Napęd może być realizowany przez silniki elektryczne lub spalinowe zasilane benzyną, olejem napędowym lub LPG. Wybór zależy od przewidywanych warunków i miejsca użytkowania, warto też zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, którą przyjdzie nam sprzątać. Dobór odpowiednich szczotek zagwarantuje nie tylko skuteczność czyszczenia, ale także zabezpieczenie przed ewentualnym uszkodzeniem nawierzchni.

Efektywne mycie

Tak jak w przypadku zamiatania dużych powierzchni w przeszłość odeszły tradycyjne miotły, tak mycie i szorowanie powierzchni płaskich nie wymaga już posiłkowania się wiadrem i mopem. Tu również rozwój technologiczny zaowocował pełną gamą urządzeń wspierających pracę. Począwszy od lekkich i prostych w obsłudze szorowarek jednotarczowych, a kończąc na samojezdnych automatach szorująco-zbierających wyposażonych w systemy wieloszczotkowe, każdy może dobrać urządzenia czyszczące precyzyjnie dopasowane do rodzaju powierzchni i charakteru prac. Niezależnie od skali, cechą wspólną pozostaje łatwość obsługi i wysoka wydajność wsparta możliwością doposażenia sprzętu o dodatkowe akcesoria.

Nie bez znaczenia jest też dbałość przodujących producentów o efektywne wykorzystanie energii i detergentów. Przykładem troski o środowisko naturalne oraz optymalizację kosztów jest system Ecoflex opracowany przez firmę Nilfisk. Oferuje on inteligentne tryby czyszczenia dostosowane do rodzaju wykonywanych prac. Dzięki dodatkowemu wsparciu dozowania możliwe jest uzyskanie znacznego ograniczenia zużycia detergentów i wody przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pracy.

Prawidłowa dbałość o czystość otoczenia to nie tylko pozytywna wizytówka firmy i spełnienie ważnych norm sanitarno-higienicznych. Właściwa opieka oznacza też lepszy stan i dłuższe okresy między remontami, a to wartość wyraźnie odczuwalna w budżecie przedsiębiorstwa.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.