Każdy kierowca z dłuższym stażem na pewno spotkał się z sytuacją, kiedy samochód się popsuł i dalsza jazda stała się niemożliwa. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest oczywiście wezwanie lawety – opłaca się to jednak jedynie wtedy, kiedy mamy wykupione assistance. Tańszą, lecz mniej bezpieczną opcją jest holowanie auta do warsztatu – podpowiemy jak zrobić to prawidłowo.
Przygotowanie do holowania
Przed przystąpieniem do holowania musimy się upewnić, że nasz samochód się do tego nadaje. Nie wolno holować aut z uszkodzonymi hamulcami, światłami oraz układem kierowniczym, gdyż te elementy będą nam potrzebne w czasie jazdy, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo – kierujący uszkodzonym pojazdem musi bowiem posiadać kontrolę nad samochodem. Następnie sprawdzamy czy posiadamy odpowiedni zaczep oraz trójkąt ostrzegawczy. Jeśli tak, możemy zabrać się za holowanie.
Niezbędne wyposażenie
Istnieją dwie metody prawidłowego holowania samochodu – przy wykorzystaniu liny holowniczej, która musi mieć 4-6 m długości lub za pomocą holu sztywnego o długości 3 m. Hol powinien być oznakowany żółtą bądź czerwoną chorągiewką. Samochody należy przypiąć do siebie używając połączenia sztywnego, które się nie rozepnie przypadkiem w czasie jazdy. Trójkąt ostrzegawczy powinien znaleźć się z tyłu po lewej stronie holowanego samochodu, zaś oba pojazdy muszą mieć włączone światła.
Na co zwrócić uwagę?
W czasie jazdy najważniejsze jest prawidłowe napięcie linki holowniczej – powinna ona przez cały czas być sztywna, co zapewni odpowiednią odległość pomiędzy pojazdami, umożliwiając spokojne hamowanie. Jeśli auto holowane jedzie za szybko, wówczas kierujący musi skorygować prędkość używając hamulców. Należy również w miarę możliwości korzystać z mało uczęszczanych dróg, co pozwoli nam uniknąć stresujących kolizyjnych sytuacji.
Komunikacja pomiędzy kierowcami
Kolejną niezwykle istotną kwestią jest komunikacja pomiędzy kierującymi pojazdami. Po ustaleniu odpowiednich znaków (np. machnięcie ręką, czy mignięcie światłami), będziemy mogli porozumiewać się między sobą informując się o zagrożeniach na drodze lub planowanych manewrach. W dzisiejszych czasach najlepszą metodą porozumiewania się między sobą będzie jednak trwałe połączenie komórkowe na zestawie głośnomówiącym – reakcja kierowców w kryzysowych sytuacjach będzie błyskawiczna.
Więcej praktycznych porad dotyczących eksploatacji oraz użytkowania pojazdu znajdziesz na na http://teamtotal.pl/.
Źródło: Publikacja opłacona
Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|