Jailbreak iPhone'a 4 możliwy i łatwiejszy niż dotychczas

02-08-2010, 09:01

Złamanie zabezpieczeń najnowszego iPhone jest już możliwe dzięki hakerowi o pseudonimie Comex. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę. Proces łamania zabezpieczeń jest teraz legalny w USA, a zapotrzebowanie na odbezpieczone smartfony jest duże.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pod koniec lipca Dziennik Internautów wspominał, że łamanie zabezpieczeń iPhone'a jest teraz legalne w USA. Wszystko dzięki nowym zapisom w Digital Millenium Copyright Act. Uznano, że złamanie zabezpieczeń smartfona celem uczynienia go zdolnym do współpracy z niezatwierdzonymi aplikacjami mieści się w granicach dozwolonego użytku.

>>> Czytaj: Jailbreak iPhone'a legalny

Teraz takie złamanie zabezpieczeń jest również technicznie możliwe. Dokonał tego haker o pseudonimie Comex (członek iPhone Dev Team), czyli ten sam, który złamał zabezpieczenia iPada po jednym dniu od wejścia urządzenia na rynek

Tym razem jailbreak nie wymaga podłączania urządzenia do komputera. Wystarczy mobilna przeglądarka Safari. Użytkownik musi odwiedzić stronę jailbreakme.com, aby rozpocząć cały proces. Rozwiązanie działa nie tylko na najnowszym iPhone, ale także na iPadach i iPodach z systemem iOS4 oraz iOS 4.01. Może nie działać na systemie iOS 4.1 beta. Jailbreak nie działa na systemie w wersji 3.2.1.

Zapotrzebowanie na jailbreak może być duże. Strona jailbreakme.com znikała z sieci kilka razy w związku z dużym natężeniem ruchu. Wiele osób zgłosiło problemy z działaniem rozwiązania, co również można uznać za objaw zapotrzebowania. Dla serwisu Engadget Comex potwierdził, że złamanie zabezpieczeń może uszkodzić funkcję MMS. Również Face Time może nie działać jak należy (zob. Official: iPhone 4 jailbreak hits from iPhone Dev Team).

Choć samo łamanie zabezpieczeń jest legalne, to firma Apple ostrzega, że może ono prowadzić do utraty gwarancji. Mimo to wiele osób jest w stanie ryzykować. Złamanie zabezpieczeń umożliwia nie tylko korzystanie z aplikacji niezatwierdzonych przez Apple, ale również korzystanie z iPhone w sieci innej niż AT&T.

Firma Apple była wielokrotnie krytykowana za ograniczanie konkurencji poprzez dopuszczanie tylko wybranych aplikacji dla iPhone'a. Hakerzy od dawna są w stanie uporać się z ograniczeniami, ale nie jest to pełne rozwiązanie problemu. Najlepiej byłoby, gdyby osoby niezadowolone z polityki Apple po prostu... nie kupowały urządzeń Apple. Każdy zakup iPhone'a lub iPada w rzeczywistości umacnia firmę i proponowany przez nią model sprzedaży aplikacji mobilnych.

>>> Czytaj: Apple krótko trzyma deweloperówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.