Izrael w odwecie atakuje arabską giełdę

18-01-2012, 10:19

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trwa cyfrowy konflikt między Izraelem a Arabią Saudyjską. Ostatnio celem ataków są strony największych giełd.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak poinformował serwis Haaretz, izraelskim hakerom udało się zatrzymać działanie stron internetowych należących do Saudi Stock Exchange (Tadawul). Ofiarą padła również giełda Abu Dhabi Securities Exchange (ADX).

Czytaj także: Kolejny atak na Izrael

Włamywacze określający się jako IDF-Team mieli całkowicie zablokować stronę Tadawul, a także w znacznym stopniu spowolnić działanie witryny ADX. Cyberprzestępcy poinformowali, że jest to odpowiedź w związku z "patetycznym" poniedziałkowym atakiem na serwisy internetowe giełdy papierów wartościowych w Tel Awiwie, a także linie lotnicze El Al.

Jak zapowiadają Izraelscy włamywacze, wkrótce przejdą do "następnego etapu", którym będzie "zablokowanie witryn na okres od dwóch tygodni do nawet miesiąca". Wcześniej związany z Izraelem haker opublikował około 30 tysięcy adresów e-mail oraz hasła do Facebooka, które miały należeć do "nieporadnych Arabów".

Warto przypomnieć, że palestyński ruch Hamas wezwał pod koniec ubiegłego tygodnia, by arabscy hakerzy nasilili swoje ataki na izraelskie witryny rządowe oraz finansowe. Wcześniej do sieci wyciekły informacje na temat mieszkańców Izraela, co zapoczątkowało cyfrową wojnę z Arabią Saudyjską.

Czytaj także: Hamas chce cyfrowej wojny z Izraelem


Źródło: Haaretz


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.