ITC: Apple naruszyło patenty Motoroli Mobility

25-04-2012, 17:08

O kolejnym sukcesie Motoroli Mobility w wojnie patentowej poinformowała Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC). Wcześniej koncern mógł się pochwalić również zwycięstwem z Microsoftem.

Choć końca wojny patentowej bynajmniej nie widać, Motorola Mobility może się w ostatnim czasie pochwalić wieloma sukcesami na tym polu. Tym razem Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) uznała, że producent smartfonów iPhone wykorzystywał technologię firmy bez odpowiedniej licencji.

Czytaj także: Google jednak zatrzyma dla siebie całą Motorolę?

Zdaniem ITC firma Apple stosowała bez zgody rozwiązania dotyczące eliminacji szumów, a także innych zakłóceń podczas transmisji głosu oraz danych. Pełna komisja zbada teraz orzeczenie i wyda finalny komunikat w sierpniu.

Przedstawiciele kalifornijskiego koncernu zwracają natomiast uwagę na fakt, że Apple udowodniło wcześniej, iż nie naruszyło wspomnianych rozwiązań. W niemieckim sądzie orzeczono już, że nie wykorzystujemy tych rozwiązań, więc będziemy mieli mocny argument podczas apelacji - powiedział rzecznik prasowy koncernu.

Warto przypomnieć, że wcześniej ITC poinformowało, iż także Microsoft wykorzystywał technologie Motoroli Mobility bez wykupienia na nie licencji. Wśród patentów, które miały być stosowane w konsoli Xbox niezgodnie z prawem, znaleźć można m.in. bezprzewodowe łączenie się z internetem czy kompresję wideo, by przyśpieszyć jego transmisję.

Czytaj także: Google: Android nie ma kluczowego znaczenia


Źródło: ITC, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy