iTaxi: łatwiejsze zamawianie taksówki

20-02-2012, 23:15

System do zamawiania taksówek połączy bezpośrednio pasażera z taksówkarzem. Beta testy platformy rozpoczęły się 15 lutego w Warszawie. Komercyjny start platformy zaplanowano na początek marca.

Taksówkarz wyposażony w specjalnego smartfona z aplikacją odbiera, potwierdza i realizuje zlecenie. Zamawiający może śledzić na mapie lokalizację zamówionej taksówki. Opracowywany przez nas system umożliwia bardziej osobiste i wygodne zamawianie taksówek przez smartfona w czasie krótszym niż 15 sekund. Wystarczy uruchomić aplikację, wskazać na mapie wybraną taksówkę i ją zamówić. iTaxi bezpośrednio przekazuje zlecenie od pasażera do wskazanego na mapie taksówkarza - podkreśla kierujący pracami Łukasz Felsztukier.

Aplikacja iTaxi na Androidzie
fot. iTaxi - Aplikacja iTaxi na Androidzie
W rozpoczętych niedawno beta testach usługi bierze udział ponad stu taksówkarzy. Do początku marca przewiozą oni ponad tysiąc osób, które zgłosiły się do testów przez stronę producenta. Komercyjny start systemu zaplanowano na początek marca. Na starcie planujemy podpisać umowy z 300 taksówkarzami. Zakładamy, że do połowy roku liczba ta wzrośnie i nasi użytkownicy będą mieli do dyspozycji nawet 1000 taksówek. Potencjał branży jest ogromny, przed nami największa impreza masowa w historii - Euro 2012 - komentuje Felsztukier.

Czytaj też: Twórcy aplikacji mobilnych mają lepiej chronić dzieci

Początkowo iTaxi będzie dostępne dla mieszkańców Warszawy. Jednak, jak podkreśla Felsztukier, to tylko kwestia czasu, kiedy do stolicy dołączą inne polskie miasta, bo sama platforma nie ma żadnych ograniczeń lokalizacyjnych.

Aplikacje na iOS i Androida dla pasażerów dostępne będą do pobrania bezpłatnie. Pasażerowie mają ponosić koszty przejazdu zgodnie ze stanem licznika, taryfą oraz cennikiem korporacji. Płatności w systemie iTaxi ponosi zatem kierowca taksówki.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930