IsoHunt zdobywa przewagę w sądzie

30-08-2009, 23:17

MPAA musi wykazać, że isoHunt przyczyniło się do łamania praw autorskich przez jego użytkowników bezpośrednio na terenie USA, zadecydował sędzia Stephen Wilson.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


MPAA ma niewiele czasu na znalezienie i przedstawienie odpowiednich, przekonujących dowodów - tylko do 15 września br. W uzasadnieniu swojej decyzji sędzia Stephen Wilson napisał, że prawa autorskie w USA nie dotyczą aktów ich łamania, które mają miejsce całkowicie za granicą, podaje serwis CNET.

Decyzja ta ucieszyła stronę oskarżoną, tym bardziej że według prawnika isoHunt, Ira Rothkena, udowodnienie, że łamanie praw autorskich przez użytkowników serwisu miało miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych będzie bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Rothken uważa też, że jest to pierwszy tego typu przypadek, kiedy decyzja sądu sprzyja wyszukiwarce plików torrent.

MPAA może czuć się zawiedziona, gdyż do tej pory przemysł filmowy i muzyczny dosyć skutecznie walczył z piractwem. Dodatkowo w połowie lipca prawnik reprezentujący MPAA oraz RIAA (ochrzczone przez ich przeciwników jednym skrótem - MAFIAA) ogłosił zamiar ściągania od szefa isoHunt odszkodowania do końca jego życia. Jeśli do 15 września nie uda mu się przedstawić dowodów, to będzie zmuszony cofnąć swoje słowa.


Źródło: CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag USAtag procesytag prawa autorskietag p2ptag MPAAtag MAFIAAtag ISOHunt
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.