iPad dominuje. Kindle Fire nawiąże walkę?

18-11-2011, 07:21

Blisko 90 proc. ruchu generowanego w sieci przez tablety przechodzi przez iPada. Ma on blisko 9-krotną przewagę nad kolejnym w zestawieniu Androidem. Czy Kindle Fire nawiąże równorzędną walkę?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ponieważ większość sprzedawanych obecnie na świecie tabletów to iPady firmy Apple, nie powinno dziwić, że urządzenia te dominują także w zestawieniach dotyczących generowanego przez nie ruchu w sieci. W skali globalnej, biorąc pod uwagę zarówno komputery, jak i tablety, system iOS odpowiada za 1,2 proc. ruchu w sieci - podaje StatCounter. Co ciekawe, jest to nie tylko znacznie więcej niż generują tablety z systemem Android (0,15 proc.), ale także więcej niż komputery z zainstalowanym Linuksem (0,84 proc.).

Czytaj także: Coraz mniejsze zapotrzebowanie na iPada?

Gdy weźmiemy pod uwagę jedynie tablety, dominacja systemu iOS jest niepodważalna. Serwis pingdom.com na podstawie danych ze StatCounter.com obliczył, że iPady generują 87,6 proc. ruchu w sieci, zdecydowanie wyprzedzając urządzenia z Androidem (10,9 proc.). W zestawieniu znajdują się jeszcze dwa systemy - webOS oraz BlackBerry OS - mające po 0,7 proc.

Po pojawieniu się iPada miały miejsce premiery także i innych tabletów, żadnemu jednak nie udało się zdobyć takiej popularności. Według znawców branży jedynie zaprezentowany niedawno Kindle Fire firmy Amazon ma szansę na konkurowanie z produktem Apple'a. Internetowy sklep utrzymuje, że tablet jest obecnie najchętniej kupowanym przedmiotem, co skłoniło firmę do rozpoczęcia wysyłki dzień wcześniej.

Czytaj także: Coraz więcej osób rozważa zakup tabletu Amazona

Analitycy spodziewają się sprzedaży tabletu Amazona na poziomie nawet 5 milionów sztuk do końca bieżącego kwartału. Apple sprzeda zapewne kilkukrotnie więcej urządzeń, jednak do tej pory żadnemu innemu producentowi nie udało się tak przykuć uwagi mediów i konsumentów - jest to dobry prognostyk.


Następny artykuł » zamknij

Yahoo zniknie z San Francisco


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.