Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Inwestycja w inteligentnym domu częściej z powodu bezpieczeństwa niż komfortu

21-07-2016, 11:58

Zwiększenie bezpieczeństwa jest głównym powodem podejmowania decyzji o zakupie rozwiązań inteligentnego domu, wynika z najnowszego europejskiego badania zrealizowanego przez firmę D-Link.

Według badania, najważniejszym powodem decyzji o zakupie rozwiązań Smart Home było sprawienie by „dom był bardziej bezpieczny”, na co wskazało dwukrotnie więcej respondentów, niż na korzyści związane z możliwością poczynienia oszczędności. Skupienie się głównie na bezpieczeństwie sprawiło, że trzy produkty, które wskazano jako cel zakupów w perspektywie roku to kamery monitoringu (23%), Smart Plugi (25%) oraz czujniki ruchu (14%).

Bezpieczeństwo na samym szczycie wskazań w badaniu odzwierciedla oczekiwania ludzi wobec inteligentnego domu. W praktyce oznacza to na przykład koniec zastanawiania się już po wyjściu z domu, czy któreś z okien zostało otwarte. Więcej niż jedna trzecia badanych wskazała też na możliwość zarządzania domem podczas kładzenia się do snu. Bez ruszania się z łóżka można wówczas zgasić światło w całym domu i upewnić się, że drzwi do ogrodu są zamknięte. Pomimo wzrostu popularności serwisów strumieniowo przesyłających muzykę i filmy, jedynie 13% wskazało na rozrywkę, jako główny cel inwestycji w inteligentny dom.

Blisko jedna trzecia badanych chciałaby po prostu zautomatyzować dom, a 1 na 10 biorących udział w badaniu użyłby inteligentnego urządzenia do poprawy nadzoru nad małymi dziećmi lub domowymi zwierzętami.

Na rynku jest wiele różnych aplikacji zarządzających do wyboru. Badanie pokazało wyraźną potrzebę łatwości korzystania z rozwiązań inteligentnego domu. Ponad połowa badanych opowiedziała się za zarządzaniem całym systemem z jednego miejsca na swoim telefonie.

 

5 głównych korzyści, jakie ludzie wiążą z inteligentnym domem:

  1. Poprawa bezpieczeństwa (44%)
  2. Pomoc przy wychodzeniu z domu (36%)
  3. Pomoc w zarządzaniu domem przed nocnym spoczynkiem (27%)
  4. Pragnienie bycia witanym w domu (26%)
  5. Cele związane z rozrywką (15%)

 

5 głównych powodów zakupów

  1. Po to, by uczynić mój dom bezpieczniejszym (45%)
  2. Automatyzacja domu (31%)
  3. Zdalny dostęp do swoich urządzeń i ich kontrola (26%)
  4. Oszczędności (18%)
  5. Nadzór nad dziećmi lub zwierzętami (13%)

 

Zobacz także: Rozpoczęcie budowy domu – formalności (wzory dokumentów)

 

Informacje o badaniu

Wyniki badania opracowano na podstawie ponad 8500 ankiet wypełnionych przez klientów D-Linka w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Norwegii, Polsce, Rumunii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

 

infografika powody inwestycji w inteligentny dom 


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: D-LinkOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik