Internet współwinny fali samobójstw

13-07-2007, 04:34

Firmy Google, Vodafone oraz Bebo zostały poproszone o przedstawienie propozycji działań, które miałyby pomóc w walce z rosnącą falą samobójstw w Irlandii Północnej. Wśród winnych temu zjawisku wymienia się bowiem m.in. internet.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ostatnie dwanaście miesięcy odznaczyło się w życiu Irlandii Północnej wzrostem liczby samobójstw. Jednym z czynników, które do tego doprowadziły, mógł być internet - czytamy na stronach BBC.

Według Michaela McGimpsey, ministra zdrowia Irlandii Północnej, problem wynika ze wzrostu intensywności korzystania z Sieci, a także jest skutkiem ubocznym działania serwisów społecznościowych.

W związku z tym, podczas niedawnego spotkania McGimpsey poprosił wspomniane wyżej firmy z branży IT o przedstawienie propozycji, których celem byłoby ograniczenie tego zjawiska. Google, Vodafone oraz Bebo mają czas na przygotowanie konkretnych planów działania do końca lipca br.

Powiązania internetu z samobójstwami to nie tylko problem Irlandii Północnej, ale także wielu innych krajów, w których sieć WWW odgrywa coraz większą rolę społeczną. Kilka dni temu informowaliśmy o głośnych samobójstwach w Korei Południowej, będących prawdopodobnie efektem cyberbullyingu. Jednakże już od dawna w internecie roi się od stron zawierających instruktaże dla osób pragnących popełnić samobójstwo, a niektórzy - przodują w tym prawdopodobnie Japończycy - nawet poznają się online po to tylko, żeby wspólnie popełnić samobójstwo...

Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.