Internet Group odbija się od dna?

28-08-2010, 09:33

Grupa Kapitałowa Internet Group wypracowała w I półroczu 2010 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 39,0 mln PLN odnotowując stratę netto na poziomie 3,2 mln PLN. Są jednak i dobre sygnały - dwie platformy Grupy odnotowały duży wzrost przychodów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Platforma Technologiczna Internet Group na czele z Webtel Sp. z o.o. jako pierwsza odbiła się od trendu spadkowego i w I półroczu 2010 r. wygenerowała przychody na poziomie 4,2 mln PLN, czyli o 59,8% więcej w stosunku do analogicznego okresu w roku 2009. Wynik netto Platformy Technologicznej wyniósł w I półroczu 2010 r. 0,2 mln PLN.

W porównaniu z I kwartałem roku 2010, spośród czterech Platform Grupy, dwie odnotowały wzrost przychodów. Przychody Platformy Technologicznej wzrosły o 76,6% do 2,2 mln PLN w II kwartale 2010 r. Segment ten poprawił w tym okresie także wynik EBITDA, który w II kwartale wyniósł 0,3 mln PLN, podczas gdy w I kwartale 2010 r. był on jeszcze ujemny.

Skonsolidowane wyniki finansowe Internet Group
fot. - Skonsolidowane wyniki finansowe Internet Group

Platforma Media On-line wygenerowała w II kwartale br. 0,3 mln PLN przychodów, czyli o 31,5% więcej niż w I kwartale 2010. Zmniejszyła także stratę operacyjną z 0,6 mln PLN do 0,5 mln PLN.

Platforma Marketingowego Wsparcia Sprzedaży zmniejszyła stratę operacyjną z 2,0 mln PLN w I kwartale do 1,9 mln PLN w II kwartale oraz zmniejszyła stratę EBITDA z 1,9 mln PLN w I kwartale do 0,9 mln PLN w II kwartale.

- Wierzymy, że pozostałe spółki w najbliższym czasie także poprawią swoje parametry finansowe. – mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes Zarządu Internet Group SA. Jednocześnie chciałbym zapewnić, iż kontynuujemy rozmowy z wieloma podmiotami zainteresowanymi zaangażowaniem się w uzdrowienie finansów Internet Group. Wypracowanie szczegółów ewentualnej inwestycji w Internet Group jest uzależnione od postępu w rozmowach z BRE Bankiem – dodaje Wojciechowski.

19 sierpnia 2010 r. Internet Group SA złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, co było następstwem wypowiedzenia przez BRE Bank w dniu 5 sierpnia 2010 r. umowy kredytowej. Strony nie wykluczają zawarcia porozumienia jeszcze przed decyzją sądu. Wszystkie spółki w Grupie Kapitałowej prowadzą bieżącą i stabilną działalność operacyjną.

>>> Czytaj: Internet Group: wniosek o upadłość układowąSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.