Internet coraz częściej pomaga w odnalezieniu miłości

14-02-2012, 10:30

Ponad połowa dorosłych Amerykanów potrafi wskazać kogoś, kto z pomocą internetu odnalazł swoją drugą połówkę - poinformowała firma badawcza Euro RSCG Worldwide. Czasem globalna sieć może jednak zniszczyć różnego rodzaju relacje.

Ankieta przeprowadzona przez Euro RSCG Worldwide wskazuje na to, że niemal co piąta osoba próbowała rozpocząć związek z pomocą internetu. Jeszcze do niedawna sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Czytaj także: Cyberprzestępcy świętują walentynki

- Kiedyś to, co ludzie robili w sieci, pozostawało w świecie online - powiedział Norm Yustin z Euro RSCG Chicago Group. - Teraz nasze dwa światy są mocno pomieszane, a ludzie, których spotykamy w sieci, a także to, jak się tam zachowujemy, mocno wpływa na nasze życie, zmieniając je na lepsze lub gorsze.

Jak zauważają autorzy badania, czasem sieć może działać również destrukcyjnie na związki. Trzy czwarte pytanych stwierdzało, że nieodpowiednia komunikacja przez sieć z osobą spoza związku może być uznawana za zdradę. W sieci chętniej naginamy również rzeczywistość, kłamiąc np. co do naszej wagi czy wieku.

Warto zauważyć, że walentynki chętnie wykorzystywane są również przez cyberprzestępców. Podobnie jak podczas wszystkich świąt mających charakter społecznościowy, uważać powinniśmy przede wszystkim na zaproszenia od osób nieznajomych, ale również na próby wyłudzania naszych danych. Ostrożność warto zachować także w przypadku korzystania z nowych aplikacji w serwisach społecznościowych.

Czytaj także: Walentynki ze złośliwym oprogramowaniem


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930