Internet 1 Gb/s za 155 zł na Dolnym Śląsku

18-10-2011, 20:02

Na początek szybkie połączenie internetowe jest dostępne tylko we Wrocławiu, choć docelowo ma być także uruchomione w innych największych miastach.

Operator Moico udostępnia wyłącznie tzw. łącza symetryczne. Gwarantują one taką samą prędkość wysyłania (upload) i pobierania danych (download). W przypadku łącza asymetrycznego prędkość wysyłania danych do sieci może być kilka, a nawet kilkanaście razy niższa niż pobierania danych.

Prędkość 1 Gb/s pozwala na pobranie pliku z filmem HD (1080p) w ciągu 23 sekund, co przy prędkości 12 Mb/s trwa ponad pół godziny.

Czytaj też: TP: koniec miedzi, teraz światłowody

Firma oferuje umowę na czas niekreślony dla wszystkich w pakiecie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia w każdym momencie. Koszty aktywacji zaczynają się od 1 zł. Usługa dostępu do internetu o prędkości 1 Gb/s - o ile pozwalają na to warunki techniczne - kosztuje 155 zł.

- Już teraz posiadamy bardzo mocną i ugruntowaną pozycję na wrocławskim rynku. Mamy własną sieć światłowodów i dostarczamy internet do kilku tysięcy gospodarstw domowych. Nowa oferta z pewnością pozwoli nam dotrzeć do kolejnych klientów, ale jest przede wszystkim efektem możliwości technologicznych, którymi obecnie dysponujemy. Chcemy zamknąć temat prędkości internetu i ograniczeń z tym związanych, a skupić się na tematach dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz nowych możliwości, jakie niesie ze sobą technologia światłowodowa - tłumaczy Paweł Dobosz, Moico.

Internet dostępny jest w pakiecie z telewizją i telefonem, jednak można też zamówić usługę osobno. W ciągu dwóch lat firma Moico, która jest operatorem sieci Internet Union S.A., planuje oferować swoją usługę także w innych największych miastach, m.in. w Warszawie.

Szczegóły na stronie: www.moico.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy