Internauci wsparli szykanowaną przez uczniów. Setkami tysięcy dolarów (wideo)

26-06-2012, 15:56

Staram się żyć z tymi komentarzami, ale jest mi bardzo ciężko - mówiła na nagraniu wideo Karen Huff, której praca polega na pilnowaniu młodzieży w autobusie.

Karen Huff, która na co dzień zajmuje się opieką nad dziećmi jadącymi do szkoły, nie miała łatwego życia. Uczniowie często wyśmiewali się z jej wyglądu, choć ona sama zawsze starała się zachowywać spokój i uprzejmość.

O problemach Huff prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział, gdyby nie jeden z uczniów, który kamerą w smartfonie nagrał trudne warunki pracy swojej opiekunki. Jej sytuacja szybko stała się tematem wielu internetowych dyskusji, których efektem był wielkoduszny projekt: ufundowanie Huff wakacji, o jakich do tej pory mogła tylko marzyć.

Amerykańska opiekunka, zarabiająca około 15 tysięcy dolarów rocznie, wzbudziła pozytywne uczucia internautów, którzy szybko zebrali 5 tysięcy dolarów na wspomnianą wcześniej wycieczkę. Na tym jednak nie kończy się ta historia.

Setki tysięcy dolarów wsparcia

Zbiórka organizowana za pośrednictwem witryny Indiegogo będzie trwała jeszcze ponad 25 dni, jednak już teraz internauci przekazali Huff ponad 650 tysięcy dolarów. Jak łatwo wyliczyć, w swojej dotychczasowej pracy musiałaby spędzić ponad 40 lat, by zgromadzić tak dużą sumę pieniędzy.

Sama opiekunka nie ukrywa, że zaskoczyła ją skala wsparcia ze strony internautów. Na razie nie wiadomo jednak, na co poza wycieczką zostaną przeznaczone pieniądze.

Internauci coraz hojniejsi

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku internauci za pomocą witryny Kickstarter sfinalizowali m.in. projekt rewolucyjnego zegarka czy nawet zwyczajną płytę muzyczną. Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, ma więc przed sobą wielki potencjał. W naszym kraju wciąż istotnym ograniczeniem w jego rozwoju są jednak przepisy.

Czytaj także: Jak ubić crowdfounding? Ustawą o zbiórkach publicznych


Źródło: Indiegogo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy