Intel zbroi się w patenty

27-04-2012, 18:31

Największy na świecie producent procesorów zakupił duży pakiet patentów od koncernu Aware - poinformowała agencja Reuters. Technologiczni giganci coraz częściej przejmują tego typu aktywa, by zabezpieczyć się przed sądowymi pozwami.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Akcje amerykańskiego producenta oprogramowania Aware zdrożały o niemal 70% po tym, jak poinformowano, że firma Intel odkupiła od niego zbiór patentów. Wartość transakcji miała wynosić około 75 milionów dolarów.

Czytaj także: HP chce serwerów ARM

Intel przejął technologie związane z sieciami Wi-Fi oraz 4G LTE, coraz popularniejszymi w nowoczesnych smartfonach i tabletach. Intel nie zajmuje się bezpośrednio przygotowywaniem przenośnych urządzeń, co może sugerować, że koncern chce położyć jeszcze większy nacisk na tą część rynku w przyszłości.

W ubiegłym tygodniu Intel ujawnił swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku, które choć były lepsze niż w poprzednim kwartale, wzbudziły duży niepokój wśród inwestorów. Nie chodzi o to, że akcjonariusze są zawiedzeni, bo po prostu Intel nie dał im do tego powodu - mówił analityk Patrick Wang z Evercore Partners. - We wcześniejszych kwartałach jednak rzucał inwestorów na kolana, co tym razem nie miało miejsca.

Jeszcze w tym kwartale na rynek mają trafić pierwsze smartfony z układami Intela. Firma chce wejść na rynek urządzeń przenośnych, gdzie obecnie królują układy firm Qualcomm i Nvidii. Zadanie to może jednak nie być łatwe, bo przygotowywanie swoich własnych procesorów z myślą o przenośnych gadżetach zadeklarowali już także Samsung i HTC.

Czytaj także: Producenci ultrabooków chcą obniżyć ceny


Źródło: Intel, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.