Telewizory ciągną Sharpa w dół

27-04-2012, 18:47

Japoński producent elektroniki poinformował, że jego zyski w tym roku mogą okazać się niższe niż przewidywano do tej pory. Winę za taki stan rzeczy ma ponosić przede wszystkim przynoszący duże straty oddział telewizyjny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oprócz telewizorów również produkcja ekranów LCD ma zdaniem Sharpa być niższa niż do tej pory. Koncern spodziewa się ten rok zakończyć jednak zyskiem na poziomie 248 milionów dolarów (20 miliardów jenów).

Czytaj także: Samsung wydzielił oddział produkujący panele LCD

Warto zauważyć, że jest to i tak znacznie lepiej niż w ubiegłym roku fiskalnym Sharpa. Koncern odnotował ostatnio stratę operacyjną przekraczającą 45 miliardów jenów. Krótkotrwałe problemy firmy okazały się jednak świetną szansą na zakup akcji koncernu.

Problemy Sharpa podzielają również inni japońscy producenci telewizorów, w tym przede wszystkim Sony oraz Panasonic. "Wielka trójka" tamtejszych wytwórców tego typu urządzeń przewiduje łączną stratę za kończący się właśnie rok fiskalny sięgającą 21 miliardów dolarów.

Dobrze radzą sobie za to południowokoreańskie koncerny, jak Samsung czy LG, które choć na produkcji telewizorów nie zarabiają wiele, nie muszą martwić się o brak zyskowności. Trudne środowisko będzie nas wciąż otaczało - powiedział Tetsuo Onishi z firmy Sharp. Sprzedaż telewizorów koncernu ma spaść w tym roku fiskalnym o kolejne 19%.

Czytaj także: Sharp rozpoczyna produkcję energooszczędnych telewizorów


Źródło: Sharp, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.