Intel przejmuje część firmy Infineon

31-08-2010, 18:04

To część strategii firmy polegającej na zwiększeniu swej obecności w urządzeniach komunikujących się z internetem. To także znak aktywności Intela i to pomimo zapowiedzianych gorszych wyników.

Dziennik Internautów niedawno informował o przejęciu przez Intela firmy McAfee. Jest to największa akwizycja w 42-letniej historii producenta mikroprocesorów - jej wartość to 7,7 mld USD. Mimo niedawnego ogłoszenia, że wyniki finansowe trzeciego kwartału będą niższe, niż wcześniej zakładano, Intel zdecydował się na kolejny zakup.

>> Czytaj więcej: Intel tnie prognozy

Tym razem nabytkiem jest część niemieckiej firmy Infineon - Wireless Solution Business (WLS) odpowiedzialnej za technologie bezprzewodowe. Sam Infineon jest jednym z największych u naszych zachodnich sąsiadów producentem podzespołów elektronicznych. Firma w roku 1999 została wydzielona z koncernu Siemens. Zatrudnia ponad 25 tysięcy osób na całym świecie, a jej zeszłoroczne przychody wyniosły ponad 3 mld euro.

WLS dostarcza podzespoły głównym producentom telefonów komórkowych, w tym Apple, Nokii oraz Samsungowi. Ma blisko 11-procentowy udział w rynku. Jest także aktywna w zakresie rozwoju nowych technologii komunikacyjnych - 3G, WiMAX oraz LTE. Intel liczy, że dzięki zakupowi przyspieszy prace zwłaszcza nad tym ostatnim rozwiązaniem.

Akwizycja jest także częścią strategii firmy, zgodnie z którą winna ona zwiększyć swój udział w segmencie urządzeń posiadających zdolność łączenia się z internetem. W tym bowiem upatruje się szans na dalszy rozwój.

Peter Bauer, dyrektor generalny Infineon Technologies AG, dodał, że sprzedaż WLS będzie korzystna dla jego firmy, pozwoli bowiem skupić się na głównych segmentach działalności.

Transakcja, której wartość to 1,4 mld USD, ma zostać sfinalizowana do końca pierwszego kwartału 2011 roku.

>> Czytaj także: Intel zawarł ugodę odnośnie praktyk monopolistycznych


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Inteltag Infineon
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy