Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Intel: miliardy dolarów na nowe fabryki

20-10-2010, 09:24

Nowy 22-nanometrowy proces produkcyjny zostanie wdrożony w kilku fabrykach Intela. Zbudowana zostanie także nowa fabryka w Oregonie. Intel ogłosił zainwestowanie kwoty 6-8 mld dolarów w technologie produkcyjne nowej generacji w swoich obiektach w USA.

robot sprzątający

reklama


Zmodernizowane fabryki Intela mają zapewnić moc przerobową niezbędną do utrzymania tendencji wzrostowej w segmencie komputerów PC, jak również innych segmentów rynku, w których obecny jest Intel, takich jak urządzenia mobilne czy wbudowane. Warto odnotować, że branża komputerowa osiągnęła w tym roku przełom, jakim jest milion komputerów PC dostarczanych każdego dnia.

Planowany rozwój fabryki w Oregonie
fot. Intel - Planowany rozwój fabryki w Oregonie

Odczuwalnym niemal natychmiast skutkiem naszej wielomiliardowej inwestycji będą tysiące nowych miejsc pracy powstałych przy budowie nowej fabryki i modernizacji czterech innych, jak również dobrze płatne posady dla wysokiej klasy specjalistów, którzy będą pracować w fabie - powiedział Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intela.

>>> Czytaj: Chcą ładować elektryczne samochody bezprzewodowo

Szacuje się, że inwestycja pozwoli na utworzenie od 6 tysięcy do 8 tysięcy miejsc pracy w branży budowlanej oraz od 800 do 1000 etatów dla wysokiej klasy inżynierów,

Inwestycje wzmacniają też pozycję Intela jako producenta zaawansowanych półprzewodników. Początek prac badawczo-rozwojowych w budowanej od podstaw fabryce Intela w Oregonie, mającej nosić nazwę „D1X”, zaplanowany jest na 2013 rok. Ponadto do nowego procesu produkcyjnego mają zostać dostosowane cztery już istniejące fabryki Intela w Arizonie (znane jako Fab 12 i Fab 32) oraz Oregonie (D1C i D1D).

Fab 32 Chandler, Arizona
fot. Intel - Fab 32 Chandler, Arizona

Nowy wydatek kapitałowy nawiązuje do zapowiedzi Intela z lutego 2009 roku o nieustannej modernizacji procesu produkcyjnego. Działania te zaowocowały 32-nanometrowym procesem technologicznym, w oparciu o który produkowane są chipy używane dziś w komputerach osobistych, serwerach, urządzeniach wbudowanych i mobilnych na całym świecie.

Pierwsze mikroprocesory Intela wykonane w 22-nm procesie technologicznym (nazwa kodowa „Ivy Bridge”) wejdą do produkcji pod koniec 2011 roku.

>>> Czytaj: Intel pracuje nad komputerem sterowanym myślami


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Intel



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E