Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza jednym z tematów CYBERSEC 2018

09-10-2018, 23:34

CYBERSEC to jedna z ważniejszych imprez poświęconych strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. W ramach kolejnego czwartego międzynarodowego spotkania pod tą nazwą dyskutowano między innymi projekt „3 Seas Digital Highway”.

Odbywająca się już po raz czwarty konferencja CYBERSEC to dwa dni intensywnych debat, ponad 140 prelegentów i blisko 1000 uczestników z całego świata. Uczestnicy Forum nie tylko omawiają kluczowe wyzwania dotyczące poruszanej problematyki, ale również formułują praktyczne i innowacyjne rekomendacje, które będą mogły zostać wdrożone do polityki oraz strategii cyberbezpieczeństwa państw, organizacji międzynarodowych i przedsiębiorstw. Jego organizatorem jest Instytut Kościuszki.

Zainicjowany przez Instytut Kościuszki projekt „3 Seas Digital Highway” znalazł się na liście projektów priorytetowych, przyjętych przez szczyt państw Trójmorza w Bukareszcie. 3S DH jest dokładniej częścią koncepcji Cyfrowego Trójmorza - szeregu projektów transgranicznych i inicjatyw mających na celu rozwój infrastruktury cyfrowej, wspólnych inwestycji i prac badawczo-rozwojowych, a także koncepcji politycznych i legislacyjnych, realizowanych na poziomie regionalnym. Instytut Kościuszki jest głównym inicjatorem i pomysłodawcą tej inicjatywy.

Jak podkreślał Ambasador Sorin Ducaru, były zastępca sekretarza generalnego NATO ds. nowych wyzwań bezpieczeństwa, Inicjatywa Cyfrowego Trójmorza i projekt „3 Seas Digital Highway” dotyczący nie tylko zacieśnienia współpracy krajów regionu. Projekt Cyfrowego Trójmorza przedstawiony w Bukareszcie przez Izabelę Albrycht był jednym z najważniejszych akcentów tego spotkania. Tu nie chodzi tylko o pokonanie przepaści między wschodem i zachodem, lecz szansa dla całego regionu na technologiczny skok.

Z tą opinią zgadza się Pablo Chavez wiceprezes Google Cloud, według którego inicjatywa Trójmorza to doskonała okazja do rozwoju regionalnej infrastruktury informacyjnej. Także wiceprezes Microsoft John Frank z uznaniem mówił o inicjatywie zaproponowanej przez Instytut Kościuszki uznając cyfrowy wymiar Inicjatywy Trójmorza za ogromnie ważny.

Źródło: Instytut Kościuszki


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930