I gra może otrzymać dofinansowanie

09-10-2018, 23:48

Producent nominowanej do nagrody Best Central and East European game gry "Apocalipsis. Harry at the end of the world" otrzyma dofinansowanie z programu unijnego Kreatywna Europa. Spółka pozyska pieniądze na nowy projekt pod roboczym tytułem Aida. Kwota dofinansowania opiewa na 137 tys. euro.

Dofinansowany projekt – Aida – to gra w trzecioosobowym trybie z gatunku stealth action. To wzruszająca opowieść, osadzona w afrykańskim państwie przyszłości. Aida - 10 letnia dziewczynka i bohaterka gry zmaga się z bardzo współczesnymi problemami, jak informuje Krzysztof Grudziński z firmy Punch Punk Games, odpowiedzialnej za projekt. Więcej szczegółów na temat tytułu zostanie podanych bliżej jego premiery.

Kreatywna Europa to unijny program zaplanowany na lata 2014-2020. Oferuje finansowe wsparcie dla kreatywnych i audiowizualnych sektorów kultury. Podczas trwania programu, na realizację projektów przeznaczone zostanie 1,46 mld euro. Producenci gier mogą zgłaszać swoje propozycje, w obszarze Development Gier Video. Co roku istnieje możliwość dofinansowania w kwocie od 10 do 150 tys. euro. W latach 2014 – 2016 wyróżniono dziesięć projektów z Polski, którym łącznie przyznano 1,2 mln euro dofinansowania. Wśród nich znalazły się m.in. CD Projekt, 11 Bit Studios, Bloober Team.

Źródło: Punch Punk Games


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy