Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

iME - technologiczny Concierge wchodzi na polski rynek

06-02-2015, 17:02

iME – to pierwsze narzędzie osobistej pomocy i zdalnego dostępu do konsultacji IT niezależnie od miejsca pobytu użytkownika komputera osobistego czy telefonu. Działaniami PR zajmie się agencja Bellini Capital.

Debiut produktu planowany jest na drugą połowę lutego br. To pierwszy produkt skierowany do klientów indywidualnych oraz sektora SME, przygotowany przez znaną na polskim i europejskim rynku firmę IT Culture. W ramach wprowadzenia produktu na rynek planowane są działania social media, PR oraz reklama w wybranych zagranicznych portalach. Budżet związany z wprowadzeniem produktu szacowany jest na 1 mln zł.

Narzędzie iME ma na celu uwolnić wszystkich użytkowników niezależnie od wieku, przedsiębiorców lub osoby prywatne od problemów i pytań bez odpowiedzi, oferując pomoc specjalistów,  którzy bez czekania, na każde zawołanie profesjonalnie zrealizują zlecenie o charakterze technicznym lub związanym z realizacją zamówienia e-commerce lub e-banking.

iME pozwoli osobom starszych skonfigurować pocztę, zainstalować drukarkę lub komunikator głosowy. Dla tych młodszych udzieli pomocy w wyborze ułatwiającej życie aplikacji, rozwiążę problem z wirusem lub naprawi  wolno działający Internet. 

Popularność usługi ma zapewnić bardzo łatwy dostęp poprzez kontakt telefoniczny, podanie hasła i numeru ID urządzenia – komputera. Inżynierowie iME zapewnią zdalną pomoc w instalacji aplikacji, programów, sprawdzeniu zabezpieczeń urządzenia bez potrzeby osobistego spotkania.  Usługa będzie dostępna w dwóch pakietach: prosty 35 zł i pełny w cenie 80 zł.

Usługa trafia na bardzo chłonny rynek IT w Polsce. Stworzyliśmy narzędzie, które pozwala zarówno przedsiębiorcom jak i osobom prywatnym na szybki, bezpieczny dostęp do doradcy IT niezależnie od miejsca pobytu. Oceniamy, że potencjał dla tej usługi to 200-300 tys. użytkowników rocznie – podkreślają przedstawiciele iME.

Ostatnie artykuły:

fot. WWF