Już w maju rozpocznie się Let’s Start Up! – jedyne takie, w całości zorganizowane przez studentów, wydarzenie poświęcone tematyce startupów.
reklama
Głównymi pomysłodawcami festiwalu Let’s Start Up! są członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu działającego przy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dzięki którym wszyscy entuzjaści startupowego środowiska będą mogli wziąć udział sześciu osobnych projektach, podzielić się swoimi innowacyjnymi pomysłami, a także poznać inwestorów skłonnych sfinansować nawet najbardziej szalone pomysły.
Dragons’ Den to wydarzenie licencjonowane, które zdobyło miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie w zamian za objęcie w nim części udziałów.
Inwestorzy, określani mianem Smoków, to najpoważniejsi gracze w branży – ludzie o niebagatelnym doświadczeniu i często imponujących wynikach biznesowych. W tym roku zainwestować zechcieli m.in. Rafał Brzoska – prezes i twórca Grupy Integer i Paczkomatów Inpost, jeden z najbogatszych Polaków wg tygodnika Forbes, Piotr Wilam – twórca wydawnictwa Pascal i portalu Onet, aktywny inwestor i współzarządzający Innovation Nest, a także Ronald Binkofski – Dyrektor Generalny Microsoftu w Polsce. Autorzy najlepszych pomysłów poznają mentorów – doświadczonych przedsiębiorców i inwestorów, którzy podzielą się z nimi bezcenną wiedzą i pomogą dopracować wizje biznesu przed spotkaniem ze Smokami na scenie. Wydarzenie ma charakter otwarty i odbędzie się 13 maja 2015 w Multikinie Złote Tarasy.
3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Dzięki licencji pozyskanej przez SKN Biznesu SGH po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 9-11 maja 2015 roku w murach SGH 45 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii. Dzięki programowi Microsoft BizSpark uczestnicy zyskają dostęp do nowoczesnego pakietu narzędzi, z którego korzysta około 100 000 startupów z ponad 165 krajów świata.
- 3 Day Startup to przede wszystkim ekstremalna przygoda z przedsiębiorczością, która zbliży młodych ludzi do wcielenia swoich pomysłów na biznes w życie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że opracowanie modelu biznesowego w ciągu 72 godzin to spore wyzwanie, dlatego chcemy zapewnić uczestnikom pełnowartościowe wsparcie. Oprócz profesjonalnego zaplecza technicznego zadbaliśmy także o pomoc merytoryczną – podkreśla Marcin Matyja, koordynator 3DS Warsaw.
Wśród mentorów znajdą się między innymi Marek Rusiecki z Xevin Investments, Sławomir Lachowski, twórca mBanku oraz Marcin Kurek z Protos Venture Capital. Ponadto podczas finalnej prezentacji pomysłów obecni będą przedstawiciele funduszy venture capital, przez co uczestnicy uzyskają możliwość pozyskania finansowania dla powstałych podczas warszawskiego 3DSa startupów.
Spektakularna wydaje się obecność Mustard Seed w Warszawe. Jest to globalny fundusz prowadzony przez doświadczonych bankierów inwestycyjnych, których głównym celem jest aktywne poszukiwanie, wspieranie oraz finansowanie przedsięwzięć we wczesnej fazie rozwoju. Mustard Seed Impact odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie! Dotychczas wydarzenie to spotkało się z wielkim zainteresowaniem na takich uniwersytetach, jak London Business School, Oxford University, INSEAD, IESE Spain, Cass Business School. Henry Wigan i Alex Pitt, współzałożyciele Funduszu Mustard Seed Impact, mający wspólną przeszłość w takich instytucjach, jak Goldman Sachs czy BlackRock, pojawią się 5 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, by jednocześnie otworzyć projekt Let's Start Up!
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Biznesu podjęli również działania mające na celu nawiązanie relacji partnerskich z innymi warszawskimi uczelniami. Symbolem sukcesu stały się dwa listy intencyjne podpisane kolejno przez prof. Marcina Pałysa, JM Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr hab. inż. Jana Szmidta, JM Rektora Politechniki Warszawskiej. W celu zacieśnienia więzi pomiędzy studentami tak różnych profili zainteresowań stały się kameralne warsztaty prowadzone już od kwietnia. Warsztaty są serią praktycznych wydarzeń poruszających zagadnienia przedsiębiorczości, nowoczesnych technologii oraz ich implementacji do dziedzin zarządzania czy przedmiotów codziennego użytku. Uczestnicy warsztatów poznali m.in. jak przejść od pomysłu do realizacji czy pozyskać dofinansowanie. Kropką nad i stały się inspirujące spotkania z przedsiębiorcami, którzy w podobnym wieku zaczynali tworzyć swoje firmy i osiągnęli sukces na rynku.
StartUp!Expo to spotkanie studentów ze startupami i startupów z funduszami venture capital. 8 maja będzie okazją, by poznać interesujące polskie startupy, a być może dołączyć do ich zespołu. Tych, którzy w piątkowe wieczory gotowi są poszerzać swoją wiedzę, zapraszamy na prezentacje w ramach trzech bloków tematycznych: Fashion&Design, Online Marketing i e-Business Model. StartUp!Expo to również świetna okazja dla młodych firm do nieformalnych rozmów z funduszami venture capital.
Kolejną częścią Let’s Start Up! jest konferencja - wielkoformatowe wydarzenie, na którym prelegentami będą wybitni przedsiębiorcy oraz menedżerowie z Polski oraz z zagranicy – Niemiec, Estonii, Łotwy, Hiszpanii, Szwajcarii, Izraela czy też Stanów Zjednoczonych. Konferencją zainteresowali się m.in. Ben Lang, Polina Raygorodskaya, Igor Bratnikov, Grzegorz Jakacki, Piotr Surmacki czy Sławomir Lachowski. Przeprowadzona zostanie w języku angielskim, 15 maja w Kinie Muranów mogącym pomieścić 300 uczestników i jako ostatnie wydarzenie zamknie festiwal LSU!
- Wiele osób uczestniczących w projekcie posiada już pierwsze doświadczenia związane z zakładaniem własnego, studenckiego biznesu i na własnej skórze przekonało się, że byłoby o wiele łatwiej, gdyby środowisko akademickie było bardziej otwarte na ryzykowne inicjatywy. Dużo studentów nie wie, że oprócz podążania tradycyjną ścieżką kariery istnieje wiele innych dróg rozwoju. Dróg, które dostarczają zarówno wielu emocji, jak i cennego doświadczenia. Jako organizatorzy projektu Let’s Start Up! odkryliśmy, że sami możemy mieć realny wpływ na otaczające nas środowisko. Uważam, że warto otwarcie mówić o możliwościach rozwoju. Sami, realizując projekt, staliśmy się beneficjentami LSU! – liczymy, że współpraca ze studentami, inwestorami oraz wymiana doświadczeń przyniesie korzyści pozaprojektowe. Ponadto świetnie się bawimy widząc, że to, co robimy, ma sens – podsumowuje Mateusz Matuszewski, główny koordynator projektu.
Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach LSU! jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*