Mark Shuttleworth ujawnił spodziewane ceny smartfonów z Ubuntu. Liczy na sprzedawanie tych urządzeń ludziom nie związanym emocjonalnie z systemem Apple.
reklama
Smartfony z systemem Ubuntu mają być urządzeniami ze średniej lub wyższej półki, w cenie od 200 do 400 dolarów. Taką informację podał serwisowi The Inguirer Mark Shuttleworth, założyciel firmy Canonical, przy okazji targów Cebit.
Serwisowi Ars Technica udało się potwierdzić, że wspomniane ceny dotyczyć będą urządzeń bez kontraktu z operatorem.
Shuttleworth podkreślił, że smartfony z Ubuntu nie będą adresowane do posiadaczy urządzeń Apple, którzy są emocjonalnie związani z produktami tej firmy. Shuttleworth już wcześniej mówił, że liczy na użytkowników Androida, którzy są bardziej otwarci na zmiany (zob. The Inquirer, Cebit: Ubuntu smartphones to cost 'between $200 and $400').
Ponadto założyciel Canonical przypomniał, że Android nie ma być systemem zastępującym osobisty komputer, natomiast smartfony z Ubuntu mają zastępować urządzenia biurkowe. W tym miejscu warto przypomnieć projekt Ubuntu Edge, który przewidywał podłączanie smartfona do większego monitora, w celu wykonywania bardziej złożonych zadań. Inni producenci robili już podobne rzeczy, ale wymagali stosowania dodatkowych stacji dokujących do pracy przy biurku. Canonical chciała po prostu mocnego smartfona, zdolnego do zastąpienia komputera.
Film poniżej przypomina jak według Canonical miało to wyglądać.
Czy 200-400 dolarów to dużo? Tak naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć, bo nie wiemy dokładnie jakie te urządzenia będą. Pewne jest to, że pierwszymi producentami urządzeń z Ubuntu będą mało znane firmy bq i Meizu. Pierwsze modele powinny się pojawić w tym roku.
Można się spotkać z opiniami, że tacy partnerzy nie zagwarantują dobrych produktów. Tymczasem Mark Shuttleworth uważa, że lepiej współpracować z firnami, dla których Ubuntu będzie "znaczącą częścią ich opowieści".
Ubuntu już wcześniej uzyskał wsparcie operatorów sieci komórkowych m.in. Deutsche Telekom, Portugal Telecom, SK Telecom i in. Zaangażowanie z ich strony jest naturalne, bo smartfony napędzają ruch w sieci, a więc im tańsze i bardziej dostępne będą, tym lepiej dla operatorów. Grupa operatorów wspierająca Ubuntu na starcie miała 8 członków, teraz ma ich 16.
Czytaj także: Telefony z Ubuntu będą w tym roku, od dwóch producentów
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*