IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux

24-08-2015, 07:51

Firma IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą 
o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Dodatkowo IBM udostępnił chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania, co pozwoli na tworzenie nowych aplikacji.

LinuxONE – zaawansowana platforma klasy enterprise

Z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, IBM wprowadził LinuxONE, czyli zestaw rozwiązań obejmujący sprzęt, oprogramowanie i usługi. W jego skład wchodzą dwa systemy. Pierwszy z nich – LinuxONE Emperor wykorzystuje serwery IBM z13, dzięki czemu jest - według IBM - najbardziej zaawansowanym systemem Linux na świecie wykorzystującym najszybszy dostępny procesor. W efekcie jest w stanie analizować transakcje w czasie rzeczywistym i zapobiegać na bieżąco oszustwom. System jest skalowalny do 8 tysięcy maszyn wirtualnych lub tysięcy kontenerów – to więcej niż jakikolwiek system oparty na Linuksie. Z kolei LinuxONE Rockhopper to rozwiązane dla klientów z rynków wschodzących, którym zależy na szybkości, bezpieczeństwie i niezawodności serwera, ale mają na niego ograniczone zasoby. 

Serwery LinuxONE to bezpieczne rozwiązania oparte na systemie Linux, dysponujące zaawansowanymi możliwościami szyfrowania zarówno w warstwie sprzętowej, jak i oprogramowania, gwarantując poufność danych klienta i przetwarzanych transakcji. Zapewniają większe bezpieczeństwo w porównaniu do rozwiązań wyposażonych w klucze nieszyfrowane oraz - jak twierdzi IBM - do 28 razy większą wydajność niż standardowe technologie z kluczami szyfrowanymi.

 

Nowe otwarte oprogramowanie i narzędzia branżowe dla serwerów mainframe

Nowe serwery LinuxONE oraz z Systems będą również w stanie obsługiwać najważniejsze otwarte aplikacje i narzędzia branżowe, w tym Apache Spark, Node.js, MongoDB, MariaDB, PostgreSQL oraz Chef. Są one w stanie działać płynnie na maszynach mainframe, podobnie jak na innych platformach, 
a ich obsługa nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. 

Serwery LinuxOne będą również zapewniały wirtualizację dzięki zgodności z hipernadzorcami KVM oraz SUSE, z kolei Canonical planuje udostępnić dystrybucję Ubuntu na LinuxOne oraz z Systems.

 

IBM wspiera rozwój otwartego oprogramowania

Jako wkład w “Open Mainframe Project” realizowany przez Linux Foundation, IBM udostępnił około pół miliona linii kodu. W głównej mierze pochodzi on z oprogramowania do analityki predykcyjnej i pozwala deweloperom na rozwój własnych aplikacji.

Kolejnym działaniem mającym na celu rozwój środowiska otwartego oprogramowania przez IBM było stworzenie chmury LinuxONE Developer Cloud. Funkcjonuje ona jako wirtualny silnik R&D umożliwiający tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji, w tym mobilnych i działających w chmurach hybrydowych.


Źródło: Informacja prasowa


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag serwerytag otwarte oprogramowanietag Linuxtag IBM

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy