IBM otwiera regionalny oddział handlowy we Wrocławiu

31-03-2012, 17:24

IBM ogłosił otwarcie nowego, regionalnego oddziału handlowego we Wrocławiu. Powodem ma być dynamiczny rozwój przedsiębiorstw jednego z najsilniejszych regionów Polski.

Nowy regionalny oddział IBM obejmie swoim działaniem obszar województwa dolnośląskiego. Wśród jego głównych zadań znajdzie się kompleksowa obsługa klientów i dostarczanie im biznesowych i infrastrukturalnych rozwiązań informatycznych tworzonych przez firmę.

W Polsce IBM zwiększa swoją aktywność wobec szybko rozwijających się regionów gospodarczych. Sam sektor małych i średnich firm tworzy obecnie niemal 50 procent polskiego PKB, stając się coraz bardziej konkurencyjny. Lokalne firmy coraz częściej podejmują rywalizację na rynkach globalnych. Aby przygotować się do nowych wyzwań, firmy bardziej świadomie sięgają po narzędzia informatyczne, które wspierają ich rozwój.

Czytaj też: IBM zamierza spełnić długoterminowe prognozy

 

IBM współpracuje również z wieloma uczelniami na terenie Dolnego Śląska, rozwijając programy kształcenia w obszarze IT. Jednym z przykładów jest program wirtualnych praktyk w chmurze (ang. cloud computing), które IBM organizuje razem z Politechniką Wrocławską i w których udział wzięło już ponad 500 studentów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy