W Krakowie otwarto nowoczesne Centrum Informatyki AGH

31-03-2012, 17:02

Dzięki infrastrukturze zbudowanej w modelu żywego laboratorium Centrum Informatyki AGH ma być jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów dydaktycznych w Europie.

Serce systemu stanowi nowoczesna sieć kampusowa zrealizowana zgodnie z najnowszymi regułami sztuki oraz serwerownia budynku. Sale audytoryjne i aule zostały wyposażone w systemy wideokonferencyjne, umożliwiające wykorzystanie technik zdalnego nauczania oraz organizowanie seminariów z udziałem prelegentów znajdujących się w innych lokalizacjach, nawet odległych geograficznie. Jedna z sal konferencyjnych została wyposażona w rozwiązanie Cisco Telepresence, co pozwala realizować wideokonferencje z osobami znajdującymi się w niemal dowolnym miejscu na świecie.

Czytaj też: Cyberataki na infrastrukturę strategiczną przybierają na sile

W budynku zainstalowano też nowoczesny system telefonii IP oraz obejmującą cały obiekt bezprzewodową sieć Wi-Fi dla pracowników, studentów i gości. Centrum Informatyki wyposażono także w system ułatwiający nagrywanie, prostą edycję i publikację w sieci materiałów multimedialnych, nagrań wideo oraz w nowoczesny system oznakowania elektronicznego (Digital Media Suite), składający się z wyświetlaczy oraz centralnego systemu zarządzania treścią. Umożliwia on scentralizowane i skoordynowane publikowanie najważniejszych informacji z życia wydziału, promowanie planowanych seminariów, informowanie o wykładach, planach zajęć itp.

Infrastruktura Katedry Informatyki umożliwia także studentom praktyczną naukę rozwiązań związanych z wirtualizacją i przetwarzaniem w chmurze. Na przykład większość zainstalowanych w laboratoriach stanowisk to w rzeczywistości terminale PCoIP współpracujące w chmurze z systemem Cisco.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy