Huawei ogłosił na CES 2017 nową erę w komunikacji mobilnej

16-01-2017, 22:36

Podczas tegorocznych targów CES, Richard Yu, Prezes Huawei, zapowiedział działania zmieniające dotychczasowy sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Yu zwrócił uwagę m.in. na sztuczną inteligencję i jej praktyczne zastosowanie w urządzeniach mobilnych. Te plany będą realizowane wspólnie z liderami branży – Amazon i Google Daydream.

Zdaniem Richarda Yu, Huawei w swojej wizji prezentuje przełom w korzystaniu z urządzeń mobilnych. Kluczową kwestią będzie Inteligentny Telefon oraz urządzenia wspomagane przez sztuczną inteligencję, które mają wpływ na wiele aspektów życia codziennego.

W trakcie spotkania, Prezes Huawei ogłosił nawiązanie współpracy z dwoma liderami branży: Amazon oraz Google. Poinformował również o wprowadzeniu na amerykański rynek modelu Mate 9. Ogłoszono też, że zarówno Mate 9 Pro jak i Mate 9 Porsche Design będą pierwszymi urządzeniami od Huawei przystosowanymi do korzystania z wirtualnej rzeczywistości za pośrednictwem Google Daydream.

 

Pasja podsyca innowacyjność

W ciągu ostatnich pięciu lat Huawei stał się jednym z trzech wiodących globalnych producentów smartfonów. Podczas wystąpienia na CES 2017, Richar Yu wskazał trzy kluczowe czynniki, które wypłynęły na tak szybki rozwój: innowacyjność, pasję w tworzeniu nowych urządzeń oraz dzielenie się doświadczeniem. W 2016 Huawei dostarczył ponad 139 milionów smartfonów, co stanowi wzrost o 29 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Globalna rozpoznawalność marki podniosła się z 76 do 81 proc. Kluczowym aspektem był rozwój ośrodków badawczo – rozwojowych, na które Huawei przeznaczył 38 miliarda USD w ciągu ostatnich 10lat. W zeszłym roku firma kontynuowała współpracę z firmą Leica - światowym liderem fotografii. Jednym z działań było otwarcie Max Berek Innovation Lab - nowoczesnego ośrodka badawczego w Niemczech.

 

Inteligentny telefon w inteligentnym świecie

Rozwój nowych technologii sprawił, że obserwujemy narastającą potrzebę stałej komunikacji w społeczeństwach na całym świecie. Dlatego firma Huawei postawiła na rozwój inteligentnych telefonów, które całkowicie odmienią sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Richard Yu wskazał, że rozpoczął się nowy etap w komunikacji, który przejawia się nieustannym dostępem do informacji. Został on zapoczątkowany przez komputery osobiste, następnie Internet umożliwił ciągłą wymianę informacji, a urządzenia mobilne są następnym etapem tego procesu.

Przybliża nas to do kolejnego kroku w rozwoju technologii, jakim będzie inteligentny telefon, wspomagany przez sztuczną inteligencję. Pozwoli on zaspokoić oczekiwania współczesnych użytkowników oraz zapewni rozwiązania, które znacząco poprawią funkcjonowanie w otaczającym nas świecie. Zdaniem Richarda Yu urządzenia potrzebują ludzkiej zdolności do rozumienia środowiska w jakim żyje człowiek. Do tego niezbędne są m.in. bardziej wydajne i nowocześniejsze mikrofony, rozróżniające szczegółowo dźwięki. Natomiast by sprostać analizie potężnej ilości informacji, musimy dysponować urządzeniem o niezwykłej wydajności i baterii o długiej żywotności.

Huawei rozwija w tym momencie technologie czujników, zdolności uczenia się urządzeń, przechowywania danych oraz procesory. Inteligentne telefony połączą ludzką inteligencję oraz świat cyfrowy, czyniąc codzienne życie znacznie lepszym.

– Obecnie ludzie korzystają z cyfrowego świata za pośrednictwem smartfona. W przyszłości Inteligentne telefony całkowicie zrewolucjonizują sposób korzystania z urządzeń mobilnych. Dostosują się do trybu życia, pozwalając czerpać to, co najlepsze ze świata cyfrowego oraz realnego – przewiduje Richard Yu.

 

 

Liderzy branży wspólnie tworzą przyszłość

W trakcie spotkania odbywającego się na targach CES, Prezes Huawei ogłosił kluczowe partnerstwo z Amazonem oraz Google. Jego efektem będzie przyspieszenie rozwoju innowacyjnych technologii.

Huawei ogłosił także wprowadzenie na rynek amerykański modelu Huawei Mate 9. Co istotne Mate 9, jako pierwsze urządzenie Huawei wykorzystuje głosową aplikację Amazon Alexa. Zdaniem Steva Rabuchina, Wiceprezesa Amazon Alexa – Mate 9 z aplikacją Amazona umożliwi codzienne, wygodne korzystanie z urządzenia jedynie za pośrednictwem głosu. Pozwoli to na zarządzanie aplikacjami z zakresu smart home, sprawdzanie wiadomości, zamówienie usług jak np. przejazdu taxi. A to jedynie kilka wybranych przykładów.

Huawei Mate 9 Pro i Huawei Porsche Design będą również pierwszymi urządzeniami Huawei przystosowanymi do korzystania z Google Daydream, który pozwala na odkrywanie wirtualnej rzeczywistości. Amit Singh, Wiceprezes w dziale Google VR oraz AR, uważa, że Google Daydream wraz z Huawei stworzą nową jakość. Dostarczą swoim klientom niepowtarzalnych wrażeń za pośrednictwem projektu Tango monitorującego ruchy i przestrzeń.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy