HSDPA za kilka dni w sieci Era

26-10-2006, 14:10

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomi komercyjnie 30 października br. technologię HSDPA w całej swojej sieci 3G. Firma wprowadza na rynek także nowe karty, z których każda obsługuje wszystkie cztery technologie HSDPA, UMTS, EDGE oraz GPRS. Użytkownicy blueconnect, wyposażeni w odpowiednie modemy oraz przebywający w zasięgu sieci 3G Ery, uzyskają dzięki temu szybszy dostęp do internetu, bez dodatkowych opłat - zapewniają przedstawiciele firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) jest rozwinięciem dotychczas wykorzystywanego UMTS i pozwala w chwili obecnej na zwiększenie szybkości transmisji danych z 384kbit/s do 1,8Mbit/s, czyli prędkości porównywalnych z łączami stacjonarnymi typu DSL, a docelowo nawet do 14,4 Mbit/s.

Sieć 3G HSDPA Polskiej Telefonii Cyfrowej obejmuje swoim zasięgiem 51 miejscowości. Wkrótce planowane jest komercyjne uruchomienie sieci w Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie. Do końca br. w z zasięgu sieci trzeciej generacji Ery znajdzie się ponad 8 milionów mieszkańców naszego kraju - zapowiada operator.

PTC wprowadza także do swojej oferty - w ramach usługi blueconnect - karty, obsługujące wszystkie cztery technologie HSDPA, UMTS, EDGE, GPRS:

  • ExpressCard Merlin XU870, która dodatkowo jest przystosowana do pracy z komputerami przenośnymi firmy Apple oraz najnowszymi typami notebooków innych producentów.

  • Huawei E620, która pojawi się w ofercie Ery w cenie już od 1 zł.W ofercie Ery pojawią się ponadto terminale Option Icon, Option Fusion+ oraz Option GT MAX, które umożliwiają pełne korzystanie z technologii HSDPA i oferowanej przez nią prędkości transmisji danych.

O wprowadzeniu do oferty modemów obsługujących powyższe standardy poinformowała dziś także sieć Plus.

Użytkownicy blueconnect, którzy korzystają już z terminali w wersji przygotowanej do technologii HSDPA, tzw. "HSDPA Ready" (oferowanych przez PTC od listopada 2005 roku), mogą je łatwo i szybko przystosować do transmisji w technologii HSDPA, przy pomocy bezpłatnego oprogramowania, które wkrótce pojawi się na stronie www.blueconnect.pl.

W dniu komercyjnego wprowadzenia oferty HSDPA, czyli w poniedziałek 30 października br., Era udostępni także klientom usługi blueconnect bezpłatny program blueconnect compressor, którego celem jest przyspieszenie szybkości połączenia, niezależnie od technologii transmisji (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA). Jak zapewnia operator, po zainstalowaniu tej aplikacji na komputerze użytkownik blueconnect będzie mógł szybciej przeglądać strony www, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail oraz pobierać dane z internetu. Program blueconnect compressor działa ze wszystkimi modelami kart i modemów. Aplikacja będzie dostępna bezpłatnie do pobrania na stronie www.blueconnect.pl dla wszystkich obecnych i nowych użytkowników usługi.

PTC zaprezentowała technologię HSDPA po raz pierwszy w Polsce już w marcu br., podczas łódzkich targów Intertelecom. Firma przewiduje, że do końca bieżącego roku z technologii HSDPA/UMTS w ramach usługi blueconnect korzystać będzie 100 000 klientów.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag UMTStag modemytag GPRStag Eratag EDGEtag blueconnect compressortag 3G
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.