Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

HP znów największym producentem pecetów na świecie

02-05-2012, 13:46

Pomimo ogromnej konkurencji w segmencie nowoczesnych urządzeń rynek PC wciąż wzrasta - poinformowała firma badawcza Canalys. Na pierwsze miejsce w rankingu twórców tego typu sprzętu powróciło HP.

Choć samo Apple wielokrotnie określało iPada jako sprzęt "Post PC", nie przeszkadzało to jednocześnie koncernowi w porównywaniu jego popularności ze standardowymi komputerami. Stosując tego typu logikę, Apple było do niedawna największym producentem urządzeń PC na świecie.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Według najnowszego raportu Canalys w pierwszym kwartale HP dostarczyło do sklepów 15,8 miliona komputerów PC, wyprzedzając firmę Apple o 40 tysięcy urządzeń (wliczając w to iPady). Gdyby pominąć 11,8 miliona popularnych tabletów, kalifornijski koncern znalazłby się o wiele dalej w rankingu.

Łącznie produkcja pecetów wzrosła według Canalys w pierwszych trzech miesiącach roku o 21% w stosunku do pierwszego kwartału 2011. W pierwszej piątce niezmiennie znaleźć można jednak koncerny Lenovo, Acer i Dell. Co również ciekawe, tablety miały stanowić 40% dostaw wszystkich pecetów w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku.

Niedawno Lenovo zapewniało, że koncernowi wkrótce uda się wdrapać na trzecie miejsce w rankingu największych producentów sprzętu. Lenovo musi umocnić swoją markę na rynku konsumenckim, by wyprzedzić Della czy Asusa na EMEA - komentował niedawno sytuację firmy analityk Thomas Evans z Canalys.

Czytaj także: Rekordowy kwartał Lenovo


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: CanalysOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag tabletytag PCtag Lenovotag komputery PCtag iPadtag hptag Appletag Acer